Marka kawy De Koffiejongens prosi mężczyzn, by płacili o 14% więcej za kawę
 • 0
 • 1
22.10.2021

Marka kawy De Koffiejongens prosi mężczyzn, by płacili o 14% więcej za kawę

W Holandii średnie godzinowe zarobki brutto kobiet są o 14% niższe niż mężczyzn. Marka De Koffiejongens zdecydowała więc, że przy zamawianiu jej biodegradowalnych kapsułek kawy mężczyźni powinni zapłacić o tyle więcej.

Założyciele De Koffiejongens zauważyli również, że gdy zatrudniają nowych pracowników, kobiety pytane o preferowaną wysokość zarobków zazwyczaj wskazują niższe pensje niż mężczyźni. Nazwali to zjawisko „ask gap”. W swoim własnym zespole firma wypełnia tę lukę, płacąc równe pensje za te same funkcje.

Wyższa o 14% cena za kawę dla mężczyzn nie jest obowiązkowa. Jeśli jednak panowie zdecydują się zapłacić więcej, firma przekaże te pieniądze na realizację Project Fearless. W ramach programu prowadzone są działania wśród dziewcząt w wieku od 9 do 14 lat, które mają budować ich pewność siebie i przełamywać stereotypy.

Źródło: www.info.trendwatching.com

 • 1
marka kawy De Koffiejongens

Holenderska marka kawy prosi mężczyzn, by płacili więcej

Ghana

2 miesiące temu

To jest właśnie feminizm - niszczmy mężczyzn w sądach rodzinnych, odbierając im mienie i dzieci, oskarżamy fałszywie mężczyzn o gwałt, dążmy do posiadania większej ilości przywilei niż oni.

Tego chcą kobiety dzisiaj. Absolutna większość, podświadomie. Większość kobiet wpoiła feminizm z mlekiem społeczeństwa (i matki). Żyją w zgodzie z mottem ,,co ty masz (mężczyzno) jest NASZE, co ja mam jest MOJE". Nie mają pojęcia, że to co robią tworzy daleko idące konsekwencje - które uderzają W TEJ CHWILI w nie same (bo brakuje mężczyzn do ślubu chociażby ...kobiety są zwyczajnie okropne dzisiaj )

Wiecie jaka jest prawda ? Kobiety są mniej ambitne i bardziej leniwe od mężczyzn. I to potwierdzili nawet naukowcy na podstawie ankiet, przeróżnych badań.
Kiedy dochodzi do tak oczywistych sytuacji jak np statystyczny facet zarabia więcej niż stat kobieta, albo jest więcej męskich prezesów od kobiecych, to różowe sięgają po kartę ,,równouprawnienia" - krzyczą, że jesteśmy MIZOGINAMI, że PATRIARCHAT JE CIEMIĘŻY że one CIERPIĄ.

NIE! W tej sytuacji jeżeli kobiety zarabiają mniej, nie ma, że się nie podoba. Kobietom należy się to NA CO ZAPRACOWAŁY. Nie będzie żadnego atakowania mężczyzn i wzrostu cen kosztem nas. Obie płcie są ze sobą ściśle związane - jeżeli kobiety atakują mężczyzn, one też będą cierpiały.

Więc widzicie - to jest ta cała kłamliwa równość o której chodzi kobietom w Polsce, na zachodzie Europy i gdziekolwiek indziej gdzie rak feministyczny spaprał dziewczynom umysły.
Albo się ogarną ze swoim nastawieniem do nas albo będzie jeszcze więcej samotnych kobiet albo matek po 30stce którym jedyne co pozostało to chodzić na marsze, korzystać z pomocy socjalnej i wychowywać dzieci samemu... Albo koty już do końca życia jeżeli przekroczy 30stke (bo faceci wolą młodsze)

Mateusz „PtakOnline” Papis

2 miesiące temu

@Ghana: Chciałbym odpowiedzieć wszystkim osobom z wagonami, że jestem z Wami i nie wszyscy faceci akceptują fakt systemowej nienawiści wobec kobiet jaka odbywa się M.in. W Polsce. Wychodziłem na ulice podczas strajku kobiet i wyjdę znowu. Feminizm to interes tak samo bliski osobom LGBT, mężczyznom i kobietom. Pozdrawiam serdecznie i życzę smacznej kawusi

Mateusz „PtakOnline” Papis

2 miesiące temu

@Ghana: a Tobie Panie autorze dodatkowo życzę zdrowia i przykro mi czytać tak dużo bólu z Pana strony. Powodzenia na sesjach i zdrowia!

Ghana

1 miesiąc temu

@Mateusz „PtakOnline” Papis: Feminizm to interes bliski osobom LGBT i kobietom. Mężczyźni są poniżani przez feminizm, atakowani, mieszani z błotem. Są wprowadzane feministyczne prawa jak np nowelizacja ustawy o przemocy domowej która zakłada wysłanie na bruk faceta po jednym telefonie na policje przez kobietę. Prawo rodzinne i rozwodowe jest równe w teorii. W praktyce za to mężczyźni tracą w sądach rodzinnych dzieci, majątek, bo sądy biorą stronę kobiet. Nie raz dochodzi nawet do patologii kiedy facet płaci hajs na nieswoje dziecko JUŻ PO złożeniu dowodu na brak ojcostwa.

Ponieważ pan/pani nie poparł/a argumentem tego co zobaczyłem w pana/i komentarzu, uznaje, że automatycznie mam rację. Zapraszam spowrotem do dyskusji, no chyba, że pański/pani ŻAL urósł do takiego rozmaru, że płacze pan/i pod śmietnikiem

PS: nie potrzebuje życzeń zdrowia od kogoś kto mnie nienawidzi i pisze kulturalne komentarze przeklinając nad klawiaturą. Ma pan/i moje zdrowie głęboko w d**ie i także ja mam pańskie/pani

Mateusz „PtakOnline” Papis

1 miesiąc temu

@Ghana: nie przeklinam nad klawiaturą i życzę Panu zdrowia serdecznie. Jeżeli czuje Pan ze chce Pan mieć racje to mi to nie szkodzi

Kobieta przed 30

1 miesiąc temu

@Ghana: oj, smutny człowiek za tym komentarzem stoi, bardzo smutny.

Aries

4 tygodnie temu

Poszedłbym dalej. Kazałbym klientom okazywać pity i żądałbym, aby płacili za kawę proporcjonalnie do zarobków.
A co!
Czemu słabiej zarabiający urzędnik miałby płacić tyle samo za kawę, co zamożny dyrektor...

22 października 2021

 • 1
 • 3
 • 0
 • 0
 • 7
22.10.2021

Warszawska Syrenka wzięła wolne i poszła zbadać piersi w kampanii „Dzień na U”

Ruszyła trzecia odsłona kampanii „Dzień na U”, zainicjowanej w 2019 r. przez Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie! w partnerstwie z Avon Kontra Rak Piersi. Po raz kolejny zachęca Polki do regularnych badań USG i przypomina, że ten dzień powinien być stałym punktem w ich kalendarzu. W tym roku w akcji wzięła udział także warszawska Syrenka, o czym opowiada film promujący kampanię. W spocie wystąpili: Aleksandra Hamkało, Borys Szyc, Jessica Mercedes, Kuba Karaś i Daria Zawiałow.

21 października 2021

 • 1
 • 1
 • 0
 • 0
 • 7
21.10.2021

„Wysoki sądzie, zobacz mnie” – Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę upomina się o przestrzeganie praw dzieci pokrzywdzonych przestępstwem

Prawo w Polsce zapewnia szczególną ochronę dzieci w sytuacjach, gdy są przesłuchiwane w sądzie. Przepisy często są jednak stosowane bez należytej troski o dobro dziecka albo nie są stosowane wcale. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna więc kampanię „Wysoki sądzie, zobacz mnie” skierowaną do reprezentantów zawodów prawnych. To właśnie oni, stosując obowiązujące przepisy, mogą pomóc dzieciom przejść przez stresujące sytuacje w bezpieczny sposób, z zachowaniem poczucia godności i podmiotowości.