Marka karmy dla zwierząt stworzyła NoseID – aplikację do odnajdywania zaginionych psów na podstawie skanu nosa
  • 1
  • 1
28.04.2021

Marka karmy dla zwierząt stworzyła NoseID – aplikację do odnajdywania zaginionych psów na podstawie skanu nosa

Nos psa jest niepowtarzalny, podobnie jak odcisk ludzkiego palca. Marka karm dla zwierząt Iams wykorzystała tę wiedzę, aby pomóc w odnajdywaniu zaginionych czworonogów. Stworzyła aplikację NoseID, która skanuje psie nosy i pomaga psom wrócić do domu.

Właściciel musi wprowadzić do aplikacji podstawowe dane kontaktowe i zeskanować nos psa, aby uchwycić jego odcisk. Ten zapis biometryczny jest następnie przechowywany w bazie danych NoseID. Każdy, kto znajdzie zagubionego psa, może użyć aplikacji do zeskanowania odcisku i dopasować do odcisku psiego nosa z bazy.

Aplikacja działa na razie w wersji beta. Marka opracowała ją wraz z agencją kreatywną Adam & Eve DDB. NoseID jest dostępna zarówno dla urządzeń Apple, jak i na Androidzie. Obecnie można z niej korzystać tylko w rejonie Nashville (stan Tennessee). Iams promuje tam usługę wśród schronisk, opiekunów, osób wyprowadzających odpłatnie psy i innych lokalnych firm, aby zachęcić właścicieli do rejestracji.

Iams podaje, że prawie 10 mln amerykańskich zwierząt domowych ginie każdego roku, a tylko jedno na trzy trafia do domu. Jednocześnie tylko niewielki odsetek psów jest chipowany. Smartfona ma natomiast niemal każdy, zatem bezpłatna aplikacja może stanowić dobrą alternatywę.

Źródło: www.trendwatching.com

  • 1
NoseID

NoseID pomoże wrócić zaginionym psom do domu

28 kwietnia 2021