Marcin Dorociński zachęca do pomocy schroniskom dla zwierząt (wideo)
  • 1
  • 1
22.03.2017

Marcin Dorociński zachęca do pomocy schroniskom dla zwierząt (wideo)

21 marca zainaugurowano ogólnopolską akcję „Frontmani dla schronisk”. Marcin Dorociński, Fundacja Międzynarodowy Ruch na rzecz Zwierząt Viva! i firma Boehringer Ingelheim zwracają w niej uwagę na konieczność stałej ochrony zdrowia zwierząt. Podkreślają też rolę mądrego wolontariatu na rzecz schronisk.

W ramach działań powstał spot z udziałem aktora Marcina Dorocińskiego i wolontariuszy.

Według Najwyższej Izby Kontroli w polskich schroniskach przebywa ponad 100 tys. psów i 24 tys. kotów. Potrzebują one odpowiedniej opieki oraz ochrony zdrowia. Z początkiem wiosny pojawiają się m.in. groźne dla zdrowia zwierząt kleszcze i pchły. Rok po roku wśród ludzi i zwierząt wzrasta zachorowalność na choroby odkleszczowe.

Zgodnie z zaleceniami ESCCAP (European Scientific Counsel Companion Animal Parasites) czynności profilaktyczne powinno się powtarzać co miesiąc. O ile w domowych warunkach sprawa jest prosta, o tyle w schronisku wymaga sporego zaangażowania.

Wiele schronisk dla zwierząt boryka się z poważnymi niedoborami finansowymi, a duża część z nich utrzymuje się wyłącznie z darowizn. Rzadko mogą zatrudnić tyle osób, by w pełni zadbać o wszystkie potrzeby zwierząt. Pomóc mogą odpowiednio przygotowani wolontariusze.

Organizatorzy akcji zachęcają, by dołączyć do ekip frontmanów poprzez wypełnienie krótkiego formularza zamieszczonego na stronie www.frontmanidlaschronisk.pl. Cele akcji to edukacja na temat konieczności stałej ochrony zwierząt w schroniskach oraz promocja mądrego i odpowiedzialnego wolontariatu.

Marcin Dorociński z Rózią i Chlebkiem, psami przygarniętymi ze schroniska, fot. Szymon Szcześniak

Założeniem jest, by ekipy frontmanów spotykały się raz w miesiącu i wspólnie działały. W miarę zdobywania doświadczenia i potrzeb konkretnego schroniska będzie można odwiedzać je częściej.

Akcją zostanie objętych 5 schronisk: Przystań Ocalenie z Tych, Schronisko w Korabiewicach, Schronisko w Opocznie, Schronisko w Kiczarowie koło Stargardu i Schronisko w Żyrardowie.

Schroniska można również wspierać, dokonując dla swoich podopiecznych zakupów w placówkach biorących udział w akcji. Złotówka ze sprzedaży produktów partnera akcji zostanie przeznaczona na potrzeby zwierząt w schroniskach.

  • Koncepcja i kreacja kampanii, obsługa komunikacyjna: First Aid Communication
  • Produkcja filmu: ASAP & ASAP Communication, Ilmatic Production
  • Strategia i komunikacja social media/WWW: ASAP & ASAP Communication
  • Zakup mediów: Zenith Optimedia Group
  • 1

22 marca 2017

Reklama

21 marca 2017

Reklama