- 0
- 1
Marcin Dorociński ponownie w kampanii piwa Žatecký
W kwietniu 2026 r. wystartowała nowa platforma komunikacyjna: „Žatecký. Pozwól sobie”. W reklamie piwa ponownie wystąpił Marcin Dorociński.
Nowa platforma komunikacyjna piwa Žatecký (Grupa Carlsberg) ma być opowieścią o codzienności pełnej wyzwań i ról, w której niełatwo o wytchnienie. Punktem wyjścia do idei kreatywnej marki Žatecký stała się niewidzialna bariera, działająca na dwóch poziomach. Z jednej strony symbolizuje ona nasze wewnętrzne blokady, które utrudniają odcięcie się od codziennych napięć, a z drugiej – w świecie spotów – materializuje się jako realna, fizyczna bariera.
Twórcy najnowszej kampanii realizowanej dla marki Žatecký wyszli z bardzo aktualnej obserwacji. Na co dzień funkcjonujemy w biegu, pod presją zadań i terminów. W przeładowanym bodźcami świecie, niezależnie od podejmowanych działań, bez odłożenia tego, co zbędne, trudno docenić pojedynczy moment.
– Dobra idea to połowa sukcesu. Pozostaje jeszcze przełożenie jej na język obrazu. Zaczęliśmy od sesji zdjęciowej zrealizowanej w Warszawie. Kolejnym dużym krokiem była realizacja spotów ATL, które stały się sercem tej kampanii. Zależało nam wszystkim na tym, aby zwizualizować wytchnienie poprzez prosty, czytelny, swobodny obraz. Uchwyciliśmy kontrast między codziennym biegiem a tym, co znajduje się po drugiej stronie bariery – naturą, słońcem i otwartą przestrzenią. Skupiliśmy się na wrażeniowości, która pozwala widzom odczuć ten moment zatrzymania. Ostateczny efekt to zasługa świetnie dobranego zespołu, w tym Marcina Dorocińskiego, reżysera Tadeusza Śliwy oraz autora zdjęć, Piotra Uznańskiego – mówi Julian Pęksa, dyrektor kreatywny w agencji Chromatique.
Kampania „Žatecký. Pozwól sobie” wystartowała w kwietniu
Pozostanie obecna w komunikacji marki aż do jesieni. Za przygotowanie nowej platformy komunikacyjnej od strony kreatywnej i strategicznej oraz realizację kampanii (ATL, digital, POS) odpowiada agencja kreatywna Chromatique. Produkcję spotów powierzono domowi produkcyjnemu BusyBee, postprodukcję – RiodePost, a działania mediowe – Dentsu.

