„Mały atom, wielka sprawa” – Orlen z kampanią wizerunkową inwestycji w reaktory SMR
  • 1
  • 1
8.05.2023

„Mały atom, wielka sprawa” – Orlen z kampanią wizerunkową inwestycji w reaktory SMR

Wystartowała kampania Orlenu „Mały atom, wielka sprawa”. Reklamy koncentrują się na zaletach małych reaktorów jądrowych SMR.

Orlen ogłosił plan osiągnięcia neutralności emisyjnej do 2050 r. Aby zrealizować swoje strategiczne cele, firma zdecydowała się zainwestować w małe reaktory jądrowe (small modular reactors, SMR). Podkreśla, że to technologia, która umożliwia stabilną produkcję zeroemisyjnej i taniej energii.

Spot kampanii koncentruje się na zaletach SMR:

  • niewielkich rozmiarach,
  • bezpieczeństwie technicznym,
  • możliwości produkcji dużej ilości energii.

Kampania podkreśla, że pojedynczy SMR zajmuje tyle miejsca, co boisko piłkarskie, ale jest w stanie dostarczyć elektryczność i ciepło potrzebne miastu, w którym mieszka 150 tys. osób. Jednocześnie produkcja tej energii nie powoduje emisji dwutlenku węgla.

SMR wyposażone są w tzw. pasywne systemy bezpieczeństwa. Zapewniają one chłodzenie reaktora nawet w przypadku braku zasilania zewnętrznego. Wykorzystują np. grawitację lub różnicę ciśnień. Sam reaktor znajduje się 35 metrów pod ziemią.

Kampania ma pokazać koncern jako:

  • firmę zaangażowaną w transformację gospodarki w kierunku neutralności emisyjnej,
  • gwaranta bezpieczeństwa energetycznego.

Spoty telewizyjne i internetowe przybliżają odbiorcom najważniejsze kwestie związane z technologią SMR. W reklamach emitowanych w digitalu, prasie i na OOH innowację promuje hasło „Mały atom, wielka sprawa”.

Działania potrwają od 8 maja do 23 czerwca. Realizowane będą w telewizji, internecie, kinie, radiu, na outdoorze i w prasie. Koncept kreatywny kampanii stworzyła agencja reklamowa Grey. Za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Sigma Bis.

  • 1
Orlen promuje reaktory jądrowe SMR w kampanii „Mały atom, wielka sprawa”

Orlen promuje reaktory jądrowe SMR w kampanii „Mały atom, wielka sprawa”

8 maja 2023