- 1
- 1
Magdalena Różczka jako Kleopatra w kolejnej kampanii VeloBanku
„VeloBank, tu jest Twoje miejsce” – w kampanii wizerunkowej ponownie występuje ambasadorka banku, Magdalena Różczka. Jako Kleopatra „rozszerza” swoją zieloną kanapę, zapraszając nowych klientów do królestwa nowoczesności, bezpieczeństwa i wygody.
Spot VeloBanku nawiązuje do serii kreacji inspirowanych estetyką Wesa Andersona, ponieważ te zdążyły już zdobyć rozpoznawalność i sympatię odbiorców.
– Mija właśnie rok od wprowadzenia pierwszej kreacji utrzymanej w pastelowych odcieniach, z wykorzystaniem ikonicznych postaci. Kontynuujemy naszą serię spotów, bo wiemy, że przypadły do gustu klientom, którzy czekają na kolejne historie. Tym razem sięgnęliśmy po postać Kleopatry, osadzając ją w innowacyjnym kontekście. Pokazujemy, że łączymy tradycję z nowoczesnością i stawiamy na ciągłość w komunikacji, która buduje zaufanie skuteczniej niż jakikolwiek claim. W naszej najnowszej kreacji wykorzystaliśmy również sztuczną inteligencję do wygenerowania tła takiego jak miejskie ulice, kamienice i park – mówi Michał Kirstein, p.o. dyrektora zarządzającego obszarem komunikacji i marketingu w VeloBanku.
Dołącz do królestwa wygody
W spocie główną rolę gra aktorka Magdalena Różczka, związana z marką od kilku lat. Ambasadorka, siedząc wygodnie na zielonej kanapie, która stała się już symbolem wygody i banku – zaprasza wszystkich do świata bardziej velo. Symboliczna kanapa staje się wspólną, wygodną i bezpieczną przestrzenią. Dokładnie taką, jakiej oczekujemy od współczesnej bankowości. Co ciekawe, kanapa niespodziewanie zaczyna się rozszerzać, oferując więcej miejsca dla wszystkich. To odniesienie się do ważnego momentu, ponieważ w połowie roku grono klientów VeloBanku poszerzy się o klientów części detalicznej banku Citi Handlowego. Przekaz kampanii brzmi: bank jest dla każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta.
VeloBank jako królestwo nowoczesności
Bank w przekazie jasno podkreśla swoje atuty: innowacyjność, bezpieczeństwo i wygodę. Magdalena Różczka jako Kleopatra loguje się do apki banku za pomocą Face ID. Zaznacza, że w VeloBanku każdy może korzystać z Veli – wirtualnej asystentki dostępnej przez całą dobę.
Nowa odsłona kampanii wystartowała 20 kwietnia i potrwa do końca sierpnia. W jej ramach będą emitowane 30- oraz 15-sekundowe spoty w radiu i ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Kreacje pojawią się w internecie, a także w mediach społecznościowych. Kampania będzie również widoczna w oddziałach banku w całej Polsce – na ekranach LCD.
Za kreację odpowiadała VerdeAgency. Spot reklamowy został opracowany przez Papaya Films i Rio de Pos. Za zakup mediów odpowiadał Initiative Media, a agencja Zoom BSC wspierała markę w działaniach PR.
Magdalena Różczka w kampaniach VeloBanku wcielała się m.in. w:
- Monę Lisę
- Audrey Hepburn
- Królową VeloWygody w angielskim stylu
- Statuę Wygody (na wzór Statuy Wolności)

