Luksusowa marka Gucci oskarżona o rasizm. Przeprasza i wycofuje ze sprzedaży czarny golf z nietypowym kołnierzem
  • 0
  • 3
8.02.2019

Luksusowa marka Gucci oskarżona o rasizm. Przeprasza i wycofuje ze sprzedaży czarny golf z nietypowym kołnierzem

Na stronie Gucci do niedawna można było zobaczyć czarny golf z wycięciem i zaznaczonymi na czerwono ustami. Po krytyce w mediach społecznościowych marka przeprosiła i zapowiedziała wycofanie produktu ze sklepów.

Sweter marki Gucci z kolekcji jesiennej kosztował 890 dol. Użytkownicy w mediach społecznościowych nazwali go rasistowskim i przypominali tragiczną historię prześladowań czarnych. Wielu uznało, że oferowanie takiego produktu jest upokarzające i obraźliwe dla czarnej społeczności.

Marka wycofała sweter ze sklepów i wydała oświadczenie, w którym przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni. Podkreśliła, że różnorodność jest jedną z najważniejszych wartości, na których oparte są wszystkie podejmowane w firmie decyzje.

 

  • 3

źródło: Twitter

 

Andersen

1 tydzień temu

W ogóle to czarny kolor uwłacza i powinien być zabroniony przez ONZ.

:)

1 tydzień temu

@Andersen: A nie jest zabroniony?

wethaed

1 tydzień temu

Ale o co chodzi, to że brzydki to widać ale co to ma wspólnego z rasizmem...?

Lac

6 dni temu

Czyli sprzeniewierzyli się własnym wartościom. Piszą, że różnorodność jest dla nich jedną z najważniejszych wartości więc powinni nie wycofywać się z tego pomysłu. Jeżeli komuś się nie podoba nie musi kupować.
Tym sposobem za chwilę jak zrobią coś innego to też może się znaleźć ktoś komu to się nie spodoba i opakuje to w jakąś papkę o dyskryminacji albo skojarzeniach i będzie żądał wycofania z rynku. Paranoja jest goła!

8 lutego 2019

7 lutego 2019