#LoveWinsQatar – gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+
  • 1
  • 2
1.12.2022

#LoveWinsQatar – gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+

Agencje Game Changer (Group One) i Serviceplan España oraz madrycka organizacja pozarządowa Cogam (Colectivo LGBT de Madrid) zainicjowały ruch #LoveWinsQatar. Wzywa on graczy do obrony praw człowieka. Zdjęcia całujących się piłkarzy na wirtualnych murawach mają zwrócić uwagę na dyskryminację społeczności LGBT+ w Katarze.

Turniej mistrzostw świata organizowany przez FIFA w Katarze okazuje się bardzo kontrowersyjny. Katarska polityka narusza prawa człowieka osób LGBTQI, wywołując globalne kontrowersje wokół mundialu. Marki i aktywiści łączą siły, aby uwidocznić ten problem poprzez akcje społeczne.

Przykładem jest #LoveWinsQatar

Akcja zainicjowana jest przez agencje Game Changer i Serviceplan España oraz madrycką organizację pozarządową Cogam. Jej cel to wezwanie graczy z całego świata do dzielenia się miłosnymi zdjęciami piłkarzy, wykonanymi podczas wirtualnych meczów.

Granie w gry jest ponad podziałami. Nie ma granic terytorialnych czy społecznych i zawsze tak było. To przewaga świata gamingu nad realnym światem, w którym nadal jest wiele podziałów. Gramy ze sobą bez względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry czy orientację seksualną. Bo gry łączą, a nie dzielą.

Właśnie dlatego postanowiliśmy poszukać sposobu na to, jak możemy wyrazić sprzeciw wobec braku poszanowania podstawowych praw człowieka z wykorzystaniem gamingu. To, czego nie można pokazać na boisku, można pokazać w grze – mówi Tomasz Przeździecki, CEO Game Changer.

A jednak piłkarze mogą całować się w Katarze

Aby dołączyć do tego ruchu (zrobić Loveglitch), należy:

  • strzelić gola;
  • skierować jednego zawodnika blisko drugiego;
  • uchwycić screen i udostępnić go z oznaczeniem #LoveWinsQatar.

Akcja została zaadaptowana na 5 różnych języków: hiszpański, angielski, portugalski, niemiecki i polski. Wszystko po to, aby dotrzeć do wszystkich zakątków świata.

Przedsięwzięcie wspierają również takie organizacje jak brazylijska fundacja Aliança Nacional LGBTI+ czy argentyńska FALGBT.

  • 2
gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+

Gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+

gaming przeciwko polityce Kataru dyskryminującej środowisko LGBT+

1 grudnia 2022