L’Oreal zaprezentował dwie innowacje na CES 2021
  • 0
  • 1
15.01.2021

L’Oreal zaprezentował dwie innowacje na CES 2021

Inkubator technologiczny L’Oreal podczas targów CES 2021 zaprezentował dwie innowacje. Pierwsza z nich to zrównoważony system do pielęgnacji włosów, który pozwala oszczędzać wodę i energię. Drugi to prezentowany już wcześniej gadżet do tworzenia spersonalizowanych kosmetyków.

Zdrowie i uroda to obecnie jedne z najczęściej sprzedawanych kategorii produktowych w e-commerce. Znalezienie odpowiednich produktów bez możliwości ich zobaczenia, przetestowania i odczucia jest jednak trudne.

Prawie 10 lat temu L’Oréal stworzył inkubator technologiczny, aby identyfikować trendy w zakresie personalizacji i zrównoważonego rozwoju. Podczas targów CES 2021 zaprezentował dwa produkty, które powstały w laboratorium.

W globalnej grupie pracuje około 50 osób. Połowa to inżynierowie, a pozostała część zajmuje się m.in. marketingiem czy projektowaniem. Produkty opierają się na technologii i trzech wartościach: personalizacji, zwiększonej wydajności i zrównoważonym rozwoju.

Pierwszym z zaprezentowanych produktów jest Water Saver – zrównoważony system do pielęgnacji włosów w salonach i domu. Został on opracowany we współpracy z firmą Gjosa. Zajmuje się ona innowacjami środowiskowymi takimi jak mikronizacja kropel wody. Produkt salonowy pojawi się jeszcze w styczniu, a domowy będzie dostępny za 18 miesięcy.

Wersja do salonów łączy się z pulpitem nawigacyjnym, domowa będzie natomiast działać za pomocą aplikacji. Będzie informować, ile energii i wody zostało zaoszczędzone. Współpraca L’Oréal z salonami pomoże rozpowszechniać informacje wśród konsumentów.

Drugi produkt to znany już Yves Saint Laurent Rouge Sur Mesure stworzony we współpracy z Perso. To domowe urządzenie do tworzenia niestandardowych kolorów szminek. W dolnej części znajdują się trzy wkłady zawierające kolor. Narzędzie umożliwia użytkownikowi stworzenie z nich nowych odcieni i dopasowywanie do koloru cery za pośrednictwem zdjęcia robionego aparatem telefonu z aplikacją.

Urządzenie miesza wkłady, by uzyskać odpowiedni kolor, a następnie przygotowuje szminkę, którą można np. włożyć do torebki w specjalnym pojemniku.

Źródło: www.mediapost.com

  • 1
Water Saver – L’Oreal zaprezentował innowację produktową

Water Saver – L’Oreal zaprezentował innowację produktową

 

15 stycznia 2021

14 stycznia 2021