L’Oréal wprowadza do Polski sensor mierzący poziom promieniowania UV
  • 0
  • 2
12.06.2019

L’Oréal wprowadza do Polski sensor mierzący poziom promieniowania UV

Firma L’Oréal wprowadziła na polski rynek My Skin Track UV. To spersonalizowany sensor, który w połączeniu z aplikacją mierzy poziom promieniowania UV, zanieczyszczenie i wilgotność powietrza oraz stężenie pyłków. Ma to pozwolić użytkownikom na zadbanie o skórę i ochronę jej przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

My Skin Track UV mierzy zarówno promieniowanie UVA, jak i UVB. Zapewnia aktualizację pobranych danych oraz pozwala na ich przechowywanie do trzech miesięcy. Czujnik nie wymaga użycia baterii. Jest aktywowany przez słońce, a zasilany przez smartfon użytkownika za pomocą technologii NFC. Przekaźniki wysyłają dane do aplikacji powiązanej z urządzeniem.

Nasze badania wykazują, że konsumenci lepiej rozumieją negatywny wpływ promieniowania UV na ich skórę. Stworzyliśmy sensor, aby zintegrować się z codzienną rutyną pielęgnacyjną. Mamy nadzieję, że wprowadzenie tej technologii rozwiązywania problemów ułatwi ludziom zmianę nawyków na te bezpieczniejsze dla skóry – mówi Guive Balooch, wiceprezes i globalny wiceprezes L’Oréal’s Global Technology Incubator.

Stworzony we współpracy z projektantem Yvesem Beharem czujnik ma szerokość 12 mm i wysokość 6 mm. Jest wodoodporny i można go przymocować do ubrania lub akcesoriów.

My Skin Track UV został opracowany wspólnie z marką L’Oréal La Roche-Posay. Brand ten współpracuje ze środowiskiem naukowym i dermatologami w celu stworzenia produktów do pielęgnacji skóry dla osób na całym świecie. Czujnik jest efektem partnerstwa i wspólnie prowadzonych badań L’Oréal i profesora Johna Rogersa z Northwestern University oraz firm produkujących technologie wearables – MC10 i Wearifi.

Sensor opracowany przez inkubator technologiczny L’Oréal został zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show. Produkt dostępny jest na stronie www.apple.com, w tym również w Polsce.

  • 2

12 czerwca 2019

11 czerwca 2019