Likier na bazie ginu ze łzami jednorożca na etykiecie zbyt atrakcyjny dla dzieci
  • 0
  • 2
18.04.2019

Likier na bazie ginu ze łzami jednorożca na etykiecie zbyt atrakcyjny dla dzieci

Firma Firebox ma zmienić etykiety na butelkach likierów Unicorn Tears na bazie ginu. Taką decyzję podjął niezależny zespół ds. skarg Portman Group, organu nadzorczego dla producentów napojów alkoholowych w Wielkiej Brytanii. W jego opinii obecne kolorowe butelki sprawiają, że alkohol jest atrakcyjny dla dzieci.

Chodzi o opakowania produktów Unicorn Tears Gin Liqueur, Unicorn Tears Raspberry Gin Liqueur oraz Unicorn Tears Raspberry Gin Liqueur Miniature. Alkohol sprzedawany jest w błyszczących i kolorowych butelkach z wizerunkiem jednorożca w formie przypominającej dziecięcy rysunek. Również sam likier ma zachęcający kolor.

Jak argumentuje zespół ds. skarg, butelka trunku może przypominać butelkę lakieru do paznokci lub innego kosmetyku i być szczególnie atrakcyjna dla dziewczynek. W podobnym tonie wypowiada się Wine & Spirits Trade Associations (WSTA).

Firebox zgodził się współpracować z Portman Group w celu zmiany etykiet na trzech produktach. Kristian Bromley, dyrektor zarządzający firmy przyznał jednak, że jest rozczarowany decyzją organu nadzorczego. Jednocześnie zaznaczył, że przedsiębiorstwo aktualnie zmienia ofertę Unicorn Tears Gin, a krytyczne głosy tylko przyspieszą te plany.

Unicorn Tears Gin Liqueur ma pojawić się w odświeżonej wersji latem 2019 r. Zmianie ulegnie zarówno opakowanie, jak i receptura trunku.

Źródło: www.thedrinksbusiness.com

  • 2

Unicorn Tears Gin Liqueur, źródło: Firebox, Facebook

Unicorn Tears Raspberry Gin Liqueur, źródło: www.firebox.com

 

18 kwietnia 2019