Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie
  • 0
  • 3
12.02.2020

Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie

Współczesne gry komputerowe zapewniają bardzo wysoki poziom realizmu. Granica między wirtualnym a realnym światem staje się prawie niewidoczna. Lexus postanowił pokazać, jak trudno ją dostrzec. Marka, wykorzystując coupé LC 500, odtworzyła sceny z samochodowej symulacji „Gran Turismo Sport” na ulicach Londynu.

„Gran Turismo” jest popularną serią gier wyścigowych. Ten dostępny wyłącznie na konsole PlayStation tytuł oferuje realistyczny model jazdy oraz doskonałe odwzorowanie samochodów i otaczającego je świata.

Najnowsza odsłona, występująca pod nazwą „Gran Turismo Sport”, została wzbogacona o tryb Scapes, który pozwala graczowi wcielić się w rolę fotografa motoryzacyjnego. Dzięki niemu można umieścić wybrane auto w jednym z wielu miejsc na świecie, a następnie zrobić mu  realistycznie wyglądające zdjęcie.

Do wyboru są ustawienia takie jak proporcje i orientacja gotowej fotografii, czas naświetlania czy nawet stopień otwarcia przysłony wirtualnego aparatu. W grze znajduje się wiele samochodów, w tym Lexus LC – coupé japońskiej marki. To skłoniło brytyjski oddział Lexusa do zorganizowania eksperymentu, czyli próby odwzorowania w rzeczywistym świecie kadru uchwyconego na konsoli.

Lexus zaprosił do współpracy fotografa motoryzacyjnego, Jaysona Fonga. Pierwszą częścią projektu było wybranie odpowiednich lokalizacji. Spośród wielu miejsc dostępnych na terenie Wielkiej Brytanii wybrano Londyn, a w nim te zakątki, które zmieniły się w najmniejszym stopniu od czasu przeniesienia ich do wirtualnego świata. Następnie Fong włączył konsolę i we własnym salonie wykonał wirtualne zdjęcia.

Druga część obejmowała pracę w plenerze. Jayson Fong i wspierająca go ekipa zabrali Lexusa LC 500 do centralnego Londynu, by odtworzyć kadry w prawdziwym świecie.

Pierwszą lokalizacją była Wellington Street. Zrobione tam zdjęcie wykonano około godziny 21:00, by jak najlepiej uchwycić atmosferę podświetlonych witryn sklepowych ukazaną wcześniej w „Gran Turismo Sport”. Fong cały czas spoglądał na wzór zdjęcia, jakie wcześniej wykonał na konsoli, chcąc uzyskać identyczne ujęcie. Ustawił ten sam czas naświetlania w swoim aparacie, by odtworzyć warunki.

Inne fotografie wykonywano wcześnie, nawet o 4:00, kiedy ruch na ulicach był znikomy. Ostatnim krokiem była postprodukcja zdjęć wykonanych w realnym świecie. Zmiany objęły przede wszystkim usunięcie tablic rejestracyjnych (w grze coupé Lexusa było ich pozbawione) oraz delikatne poprawki światła.

  • 3
Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie

Który Lexus jest prawdziwy?

Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie
Lexus odtworzył sceny z gry w realnym świecie

12 lutego 2020

11 lutego 2020