Lasy Państwowe chronią klimat, ścinając drzewa
  • 0
  • 2
22.10.2020

Lasy Państwowe chronią klimat, ścinając drzewa

Lasy Państwowe zainicjowały akcję „Usiądź na 1 tonie CO2”. W jej ramach przypominają, że drzewa korzystnie wpływają na klimat. Jednocześnie ścinają je, tworząc ławki opatrzone hasłem: „Drewno magazynuje CO2, co korzystnie wpływa na klimat”.

Działania prowadzone są w ramach projektu „Las i miasto w dobrym klimacie”. Ławki obrazować mają ilość pochłoniętego dwutlenku węgla. To wynik współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie z miastem Szczecin.

Pierwsza ławka znajduje się w szczecińskiej marinie. Kolejne powstały m.in. w Pyrzycach i Chojnie. Planowane jest również ustawienie ławek z opisami w języku angielskim i niemieckim. Organizatorzy akcji podkreślają, że drewniane budowle stanowią magazyn dwutlenku węgla.

Drewno to surowiec ekologiczny, przyjazny człowiekowi i środowisku, ale i wielki magazyn dwutlenku węgla. Stosując drewno, gromadzimy w produktach dwutlenek węgla, nie pozwalając mu się uwolnić do atmosfery. Stosując drewno, chronimy środowisko oraz zdrowie człowieka – mówił podczas uroczystości odsłonięcia ławki w Chojnie dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie.

  • 2
Lasy Państwowe

Lasy Państwowe chronią klimat, fot. Cezary Kujawski, www.szczecin.lasy.gov.pl

fot. Cezary Kujawski, www.szczecin.lasy.gov.pl

Asia

1 miesiąc temu

Wielka bzdura!
Żałosne wyjaśnienie dla firmy która notuje rekordowe wyniki produkcji i dochodów ścinając drzewa. A jak wycięty las wpływa na klimat - jak otrzymuje wilgoć? A jak korzenie utrzymują glebę przed odsuwaniem ? Las / drzewa rosną a ławki już nie - i zaniedbywane przez ludzi gniją ....
Większej bzdury nie słyszałam - PR stunt

22 października 2020

21 października 2020