Lambda Warszawa rozpoczęła akcję „Brat, Siostra, bądź sobą!”
  • 0
  • 3
16.02.2021

Lambda Warszawa rozpoczęła akcję „Brat, Siostra, bądź sobą!”

Stowarzyszenie Lambda Warszawa zainicjowało projekt „Brat, Siostra, bądź sobą!”. Kampania jest skierowana do rodzeństwa osób nieheteronormatywnych. Ma zachęcać do reagowania na homo- i bifobię w rodzinie oraz do wspierania osób najbliższych.

Pierwszym miastem, w którym pojawiły się billboardy promujące akcję, jest Radom. Jak zaznacza Lambda Warszawa, jeden z nośników został już zniszczony, co tym bardziej pokazuje, jak ważny jest projekt.

Organizacja zachęca też do podzielenia się historią swojego coming outu lub opowieścią z perspektywy osoby, której brat lub siostra powiedzieli o swojej tożsamości seksualnej/płciowej. Można to zrobić na stronie www.badzwsparciem.pl.

Kampanii przyświeca chęć stworzenia przyjaznej przestrzeni dla rodzeństwa osób LGBT+. Platforma dostarcza wskazówek o tym, jak w codziennym życiu wspierać swoje nieheteronormatywne rodzeństwo. Na stronie znajdują się informacje, dzięki którym łatwiej zrozumieć potrzeby brata lub siostry, dać im odpowiednie wsparcie, a także – kiedy sytuacja będzie tego wymagała – zareagować.

Inicjatywa realizowana jest dzięki współpracy Tech Soup Europe.

  • 3
Lambda Warszawa

Lambda Warszawa zwraca się do rodzeństwa osób nieheteronormatywnych

16 lutego 2021

15 lutego 2021