W kwietniu kultura i rozrywka popularne online. Analiza Gemiusa
  • 0
  • 4
15.05.2018

W kwietniu kultura i rozrywka popularne online. Analiza Gemiusa

Serwisy związane z kulturą i rozrywką cieszyły się popularnością wśród internautów nie tylko w ciągu tygodnia roboczego, ale przede wszystkim w soboty. Na stronach WWW o tej tematyce internauci spędzili w szósty dzień tygodnia nawet więcej czasu niż w dni powszednie – pokazuje analiza Gemiusa dotycząca tego, jak Polacy korzystali z Sieci w kwietniu 2018 r.

Okazuje się, że aktywność internautów korzystających z komputerów osobistych i laptopów w minionym miesiącu wyraźnie zmalała w soboty. W te dni spędzili oni przeciętnie znacznie mniej czasu online niż w pozostałe dni miesiąca. Była to średnio 1 godzina 54 minuty w soboty w porównaniu z 2 godzinami 7 minutami w pozostałe dni.

Tendencja ta nie dotyczy stron związanych z kulturą i rozrywką. Serwisy o tej tematyce cieszyły się znacznie większą popularnością właśnie w szósty dzień tygodnia. Strony te były również popularne w poniedziałki 2 i 30 kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny oraz tuż przed długim majowym weekendem.


Z danych wynika, że w soboty znacznie chętniej przeglądaliśmy strony WWW na urządzeniach mobilnych niż na ekranach komputerów osobistych i laptopów. Internauci surfujący online w soboty za pomocą urządzeń mobilnych wygenerowali w ten dzień średnio o 4 odsłony mniej niż w dni powszednie.

Liczba odsłon wykonanych w soboty wyniosła średnio 36 na jednego użytkownika. W pozostałe dni tygodnia było to średnio 40 odsłon. W przypadku komputerów osobistych i laptopów na użytkownika przypadły natomiast średnio 73 wykonane odsłony, a w pozostałe sześć dni – średnio 89 odsłon.

Okres poświąteczny z dala od Internetu
Okazuje się, że pierwszego dnia świąt oraz w Poniedziałek Wielkanocny Polacy poświęcili na korzystanie z Internetu średnio 1 godzinę 43 minuty. Najdłużej surfowano po Sieci w środę 23 kwietnia – 2 godziny 26 minut. W sobotę 28 kwietnia internauci przeznaczyli zaś najmniej czasu na przeglądanie stron WWW: zajęło im to 1 godzinę 31 minut.

W kwietniu z Internetu skorzystało 27,8 mln Polaków, w tym 13,6 mln kobiet oraz 14,2 mln mężczyzn. Łącznie wygenerowali oni 54 mld odsłon. Przeciętny internauta spędzał online 2 godziny 3 minuty dziennie. Najbardziej aktywnym pod względem liczby internautów dniem miesiąca był czwartek 26 kwietnia (23,1 mln osób). Najmniej osób korzystało z Internetu w niedzielę 1 kwietnia (20,6 mln).

Jeśli chodzi o urządzenia, to za pośrednictwem komputerów osobistych i laptopów z Siecią połączyło się 24,1 mln internautów. 22 mln wykorzystywały w tym celu urządzenia mobilne. 21,6 mln internautów posługiwało się smartfonami, a 3,5 mln przeglądało strony WWW za pomocą tabletów.

15 maja 2018