Kwiat Jabłoni i Eldo w kolejnej odsłonie projektu Lech Music Festiwale Inaczej
  • 1
  • 2
3.08.2020

Kwiat Jabłoni i Eldo w kolejnej odsłonie projektu Lech Music Festiwale Inaczej

Po elektronice i funku nadszedł czas na folkową odsłonę projektu Lech Music Festiwale Inaczej. Kolejnym zespołem, który wziął na warsztat jeden z hip-hopowych klasyków, jest Kwiat Jabłoni. Muzyczne rodzeństwo interpretuje „Miasto słońca” rapera Eldo.

Najnowszy singiel to aranżacja piosenki z albumu „Chi”. Wersja Katarzyny i Jacka Sienkiewiczów jest próbą wykonania miejskiego hymnu w sposób, który wprowadza w wakacyjny, festiwalowy klimat.

Lato w mieście może być czasem pełnym muzyki, słońca i zabawy. To wszystko znalazło się w animacji, która towarzyszy singlowi i opowiada o zmierzaniu na miejski festiwal. Teledysk do utworu „Miasto słońca” można obejrzeć w całości na stronie Lecha i w kanale YouTube Alkopoligamii. Utwór wyprodukowany przez głównego producenta Albo Inaczej, Mariusza Obijalskiego, dostępny jest również na kanale Alkopoligamii i Spotify Albo Inaczej.

Lech Music Festiwale Inaczej ma być nowym sposobem na dostarczenie festiwalowych emocji w czasach bez festiwali. Projekt muzyczny realizowany jest wspólnie z wytwórnią Alkopoligamia, która realizuje koncept Albo Inaczej. Czerpie z polskich festiwali muzycznych, których sponsorem jest Lech Premium (Pol’and’Rock Festival, Polish Hip-Hop Festival i Fest Festival).

W aktywacji realizowanej przez markę Lech Premium (Kompania Piwowarska) bierze udział dziesięciu polskich artystów. Pięciu z nich wzięło na warsztat letnie klasyki polskiego hip-hopu, poddając je własnej interpretacji. Przeplatając zróżnicowane style muzyczne, niektórzy z wokalistów postawili na popowe i alternatywne aranżacje hiphopowych kawałków. Inni zaś sięgnęli do korzeni funku i rocka, aby dostarczyć słuchaczom muzycznych wrażeń.

Pięć nowych utworów publikowanych jest od 20 lipca w odstępie tygodniowym w kanale YouTube Alkopoligamii, Spotify Albo Inaczej i na www.lech.pl. O tym, kto został zaangażowany w projekt, słuchacze dowiadują się wraz z premierami singli i klipów wideo. Wszystkie interpretacje nagrane przez polskich artystów zostaną wydane w formie kolekcjonerskiej płyty winylowej. Można zamówić ją w sklepie Alkopoligamii jako preorder. Każdy kupiony krążek „Albo inaczej – Lech Music Festiwale Inaczej” to również wsparcie fundacji WOŚP.

Dodatkowo w ramach projektu Lech Music Festiwale Inaczej marka zorganizuje koncert. Szczegóły planowanej akcji zostaną podane wkrótce na stronie WWW marki piwa.

 

  • 2
Kwiat Jabłoni

Kwiat Jabłoni, fot. Przemysław Chudkiewicz

3 sierpnia 2020

31 lipca 2020