Kraków i Warszawa wśród najbardziej eleganckich miast świata według Zalando
  • 0
  • 1
31.10.2017

Kraków i Warszawa wśród najbardziej eleganckich miast świata według Zalando

Internetowy sklep Zalando przygotował ranking najbardziej eleganckich miast. W pierwszej trójce znalazły się Paryż, Londyn i Wiedeń. Na liście liczącej 80 pozycji są też dwa polskie miasta – Kraków (27 miejsce) i Warszawa (58).

Elegancję oceniano nie tylko ze względu na mieszkańców, ale i same miasta – ich architekturę i krajobraz kulturowy. Aby miasto otrzymało wysoką notę, musiało odznaczać się takimi walorami jak kwitnąca scena mody, wysoka atrakcyjność turystyczna oraz architektura o dużym znaczeniu kulturowym i historycznym.

Oceniano również, czy rzeczy uznawane za eleganckie są dostępne dla mieszkańców, jeśli wziąć pod uwagę lokalną siłę nabywczą. Ponadto sprawdzano koszty związane z eleganckim stylem życia, np. ceny biletów do teatru, dobrego wina, wysokiej jakości butów.

Pełen ranking dostępny jest na stronie www.zalando.pl.

O badaniu
Spośród 400 miast w porozumieniu z ekspertami z dziedziny mody i architektury wybrano 80. Każde z nich zostało następnie ocenione w trzech kategoriach: moda, aspekty miejskie i dostępność. Przyznawano punkty od 0 do 5.

Na ostateczny wynik składa się w 50% ocena za modę, 40% aspekty miejskie i 10% dostępność.

Yellowneck

5 miesięcy temu

Nowy York tak wysoko? To chyba jakiś dowcip. Drugie najbrudniejsze miasto w USA.

31 października 2017

Reklama
Czytaj także
  • 1
  • 2
  • 0
  • 0
  • 1
31.10.2017

„Ty widzisz tylko wózek” – kampania Polskiej Ligi Rugby na Wózkach

Temat profesjonalnego uprawiania sportu przez osoby z niepełnosprawnościami jest praktycznie niewidoczny w mediach. Wiele osób nawet nie wie o aktualnych turniejach i rozgrywkach. Zainicjowana przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji kampania ma zwrócić uwagę na fakt, że sport uprawiają osoby poruszające się na wózkach. Jej celem jest także zmiana wizerunku sportowców z niepełnosprawnościami.

Reklama