Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza szuka agencji do kampanii promującej mięso kurczęce
  • 0
  • 1
27.06.2022

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza szuka agencji do kampanii promującej mięso kurczęce

24 czerwca Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza opublikowała zapytanie ofertowe dotyczące projektu „Promocja mięsa kurczęcego na rynku krajowym” wraz z przeprowadzeniem przez niezależny podmiot badania jego efektywności. Termin składania ofert upływa 18 lipca 2022 r. o godz. 10.00.

Kampania ma mieć zasięg ogólnopolski. Jej celem jest promowanie mięsa kurczęcego poprzez edukowanie konsumentów w zakresie jego bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Te zaś są efektem wdrożenia i przestrzegania restrykcyjnych norm i procedur unijnych. Jednocześnie ma podkreślać troskę o dobrostan zwierząt z naciskiem na lokalną, polską produkcję. Głównym medium kampanii będzie telewizja, a uzupełniającym radio.

Jak wskazuje Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza, polscy konsumenci doceniają zalety mięsa kurczęcego. Cenią je za atrakcyjną cenę, łatwość i szybkość przygotowania oraz doceniają smak. Z drugiej strony wyraźnie wskazują (badanie TNS), że na ich decyzje zakupowe negatywny wpływ mają obawy dotyczące:

  • antybiotyków i hormonów znajdujących się w mięsie z kurczaka;
  • karmienia ptaków paszami GMO.

Zleceniodawca podkreśla, że konsumenci nie mają rzetelnej wiedzy na temat:

  • warunków hodowli,
  • troski o dobrostan zwierząt,
  • wysokiej jakości i bezpieczeństwie produkowanego mięsa, które są gwarantowane przez restrykcyjne procedury i regulacje unijne.

Wiadomości, jakie do nich docierają – często w postaci sensacyjnej – nie są oparte na faktach. Kupujący potrzebują wiedzy, która da im pewność, że tak popularny w kuchni kurczak jest mięsem bezpiecznym, wysokojakościowym i wyprodukowanym z poszanowaniem dobrostanu zwierząt. Takie właśnie rygorystyczne wymagania obowiązują w całym łańcuch produkcji w całej Unii Europejskiej.

Maksymalny budżet projektu wynosi: 2 425 000,00 zł brutto, włączając wynagrodzenie wykonawcy.

  • 1
Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza ogłosiła przetarg

Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza ogłosiła przetarg

 

27 czerwca 2022

24 czerwca 2022