Konfigurator pierścionków zaręczynowych pracowni Auroria
  • 0
  • 3
6.04.2022 Materiał Partnera

Konfigurator pierścionków zaręczynowych pracowni Auroria

Auroria, poznańska manufaktura biżuterii zaręczynowej i ślubnej, stworzyła konfigurator online. Pozwala on na zaprojektowanie w pełni spersonalizowanego pierścionka zaręczynowego.

Na każdym etapie konfiguracji widoczna jest wizualizacja produktu w 3D. Dzięki temu użytkownik może dokładnie zapoznać się z tworzonym projektem. Konfigurator umożliwia customizację produktu. Mimo to jest intuicyjny w obsłudze i nie wymaga od klienta umiejętności projektowania.

Narzędzie umożliwia personalizację każdego elementu biżuterii: stylu obrączki, korony pierścionka, koloru złota, a także rodzaju, wielkości i jakości kamienia szlachetnego. Zaprojektowany w konfiguratorze model pierścionka jest automatycznie przygotowywany do produkcji przy użyciu drukarki 3D. Prototyp otrzymany z tworzywa sztucznego służy do wykonania formy odlewniczej, w której wytapia się złoto. Następnie odlew ze złota trafia w ręce złotników, którzy szlifują biżuterię i zakuwają w niej wybrane kamienie szlachetne. Dzięki zastosowanej technologii oraz automatyzacji procesu cena pierścionków z konfiguratora jest zbliżona do cen pierścionków zaręczynowych ze standardowej oferty.

Realizacja projektu konfiguratora była możliwa dzięki środkom pieniężnym zainwestowanym przez fundusz venture capital Czysta3. Pierścionki zaprojektowane w konfiguratorze można zamówić do realizacji w sklepie internetowym Auroria. Wykonanie spersonalizowanej biżuterii trwa 16 dni. Gotowy produkt jest wysyłany do klienta bądź można odebrać go osobiście w salonie w Poznaniu lub jednym z 17 salonów partnerskich w innych miastach Polski. Poznański salon przy ul. Paderewskiego 8 ma otwartą pracownię złotniczą, gdzie przez przeszkloną ścianę zainteresowani mogą przyglądać się procesowi wytwarzania biżuterii.

Konfigurator dostępny jest na stronie www.auroria.pl.

  • 3
Powstał konfigurator pierścionków zaręczynowych

Powstał konfigurator pierścionków zaręczynowych

Powstał konfigurator pierścionków zaręczynowych
Powstał konfigurator pierścionków zaręczynowych

6 kwietnia 2022

5 kwietnia 2022