Konferencja „Internet Beta 2009”
  • 0
  • 1
23.09.2009

Konferencja „Internet Beta 2009”

Trwa „Internet Beta 2009”, czyli interdyscyplinarne spotkanie poświęcone trendom i możliwościom rozwoju sieci. W dniach 23–25 września w Rzeszowie uczestnicy konferencji będą mogli spotkać się ze specjalistami z całego świata.

Pierwszego dnia konferencji wystąpią m.in. Szwedzi: David Lindkvist i Daniel Bergqvist z Fantasy-Interactive, którzy opowiedzą o pracy w jednej z najbardziej utytułowanych agencji interaktywnych świata. Swój wykład na temat prezentowania wiedzy w Internecie wygłosi Jon McLoone z Wolfram Research, a znany holenderski bloger Ernst-Jan Pfauth opowie o roli, jaką w życiu człowieka pełni LSD naszych czasów, czyli sieć.

Zróżnicowaliśmy program imprezy, ponieważ chcieliśmy, żeby jej uczestnicy mogli spojrzeć na Internet na nowo – mówi Mateusz Tułecki, pomysłodawca i koordynator konferencji „Internet Beta 2009”, pracownik Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. – Spotkanie z ekspertami, którzy używają sieci w tak różny sposób, na pewno będzie niezwykłą wartością dla niejednego uczestnika naszej imprezy – dodaje.

Na „Internet Beta 2009” nie zabraknie też znanych nazwisk z Polski. W czasie trzech dni konferencji wystąpią m.in.: Marta Klimowicz (Socjologia Internetu), Dominik Kaznowski (Nasza-Klasa.pl) czy Artur Kurasiński (Revolver Interactive). Gościem specjalnym jest również Janusz Palikot, który opowie o roli, jaką Internet pełni w obecnej rzeczywistości oraz jaką powinien pełnić w przyszłości. Poseł skupi się szczególnie na możliwościach wykorzystania sieci jako narzędzia kontroli i wpływu na politykę przez zwykłych obywateli.

W pozostałych wykładach konferencji odbywającej się w rzeszowskiej Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania omówione zostaną zagadnienia m.in. z dziedziny socjologii i psychologii Internetu, badań w sieci, grafiki komputerowej, e-commerce, marketingu i PR-u, a także nowych technologii i projektów internetowych.

Więcej informacji oraz program imprezy na stronie konferencji www.internetbeta.pl.

23 września 2009

Reklama
Reklama