„Kobiety o kobietach” – polskie artystki w 5. edycji kalendarza Gedeon Richter
  • 0
  • 0
29.01.2016

„Kobiety o kobietach” – polskie artystki w 5. edycji kalendarza Gedeon Richter

Firma farmaceutyczna Gedeon Richter przygotowała kolejną edycję kalendarza artystycznego. W 2016 r. na jego kartach pojawiły się prace m.in. Hanny Bakuły czy Joanny Sarapaty. Publikacja nosi tytuł „Kobiety o kobietach”.

W poprzednich latach wśród autorów prac dominowali mężczyźni. Byli to polscy graficy, ilustratorzy książkowi, malarze. Kobiety pojawiały się, ale zawsze w mniejszości.

Zadaniem artystek zaproszonych do tegorocznej edycji było zilustrowanie cytatów przypisanych do poszczególnych miesięcy w roku. Sentencje zostały wybrane nieprzypadkowo, pochodzą bowiem również od znanych kobiet. W projekcie wykorzystano słowa m.in. Margaret Thatcher, Gabrieli Zapolskiej, Coco Chanel i Evy Peron.

Autorem koncepcji i oprawy artystycznej jest Andrzej Pągowski. Prace przygotowały: Hanna Bakuła, Joanna Sarapata, Kaja Renkas, Katarzyna Gintowt, Magda Wolny, Justyna Kisielewicz, Laura La Wasilewska, Magdalena Danaj, Marta Frej, Agata Bogacka, Urszula Pągowska i Anna Halarewicz.

Każdą z prac można oprawić jak grafikę i nadać jej drugie życie w kolejnym roku. Wernisaż kalendarza odbędzie się 25 lutego o 19:00 w warszawskich Arkadach Kubickiego. Wystawa dla publiczności dostępna będzie również 26 i 27 lutego.

***
Zobacz też:

  • 4

29 stycznia 2016

28 stycznia 2016

Reklama
Reklama