KLM zachęca do rzadszego latania samolotem i odpowiedzialnego podróżowania
  • 1
  • 0
9.07.2019

KLM zachęca do rzadszego latania samolotem i odpowiedzialnego podróżowania

Holenderskie linie lotnicze KLM, które w tym roku obchodzą stulecie działalności, rozpoczęły kampanię „Fly Responsibly”. Zachęcają w niej do rzadszego rezerwowania lotów. Celem jest troska o naszą planetę.

W rozpoczętej kampanii linie KLM proszą podróżnych o chwilę zastanowienia przed dokonaniem następnej rezerwacji lotu. Zachęcają, by np. na krótszych dystansach wybrać pociąg, przeprowadzić spotkanie przez Internet czy zabrać w podróż lżejszą walizkę, co zaoszczędzi paliwo.

Według danych Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego cywilne lotnictwo w 2017 r. wyemitowało 859 mln ton CO2. Stanowi to niemal 2% całej emisji dwutlenku węgla spowodowanej przez człowieka.

W ramach działań pojawił się też list otwarty dyrektora generalnego KLM, Pietera Elbersa. Zamieszczono go na łamach m.in. pism „The Guardian”, „The New York Times” czy „USA Today”. W liście CEO przyznaje, że chociaż firma „poczyniła poważne postępy” dzięki redukcji masy, recyklingowi czy ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, nadal „nie ma wszystkich odpowiedzi”.

Zachęca inne linie lotnicze do przyłączenia się i wspólnego podążania w kierunku „zrównoważonego lotnictwa”. Strona www.flyresponsibly zawiera listę pomysłów na to, jak podróżni oraz cała branża mogą w tym pomóc.

Kampanię przygotowała agencja DDB Unlimited.

Źródło: www.adweek.com

9 lipca 2019

8 lipca 2019