Katarzyna Zielińska dzieli się sposobami na zdrowe życie i je w McDonald’s
  • 3
  • 2
6.02.2020

Katarzyna Zielińska dzieli się sposobami na zdrowe życie i je w McDonald’s

Aktorka Katarzyna Zielińska równolegle wzięła udział w dwóch kampaniach. Pierwsza z nich to akcja „Zdrowiej” stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na temat zdrowego stylu życia i jego znaczenia w zapobieganiu nowotworom. Druga to kampania McDonald’s.

W kampanii społecznej wraz z innymi gwiazdami aktorka nawołuje Polaków do zmiany nawyków na lepsze, w tym tych związanych z odżywianiem i aktywnością fizyczną. Te działania ruszyły z początkiem lutego.

Z kolei w filmie opublikowanym 5 lutego w kanale marki McDonald’s na YouTube Zielińska wraz z Tomaszem Karolakiem stołuje się w sieci fast food. Jak przekonuje w filmowym materiale aktor, koleżanka została przez niego „wkręcona”.

Udział aktorki w obu tych kampaniach równolegle nie uszedł uwadze internautów. Zarzucają oni Katarzynie Zielińskiej hipokryzję.

  • 2
Katarzyna Zielińska promuje McDonald's

Katarzyna Zielińska promuje zdrowy styl życia i burgery

Katarzyna Zielińska promuje McDonald's

Klaudia, dietetyk Vitalia.pl

4 tygodnie temu

Zdecydowanie spożycie żywności wysoko przetworzonej, do której zaliczamy fast foody nie wpisuje się w zasady zdrowego żywienia. Takie posiłki nie powinny stanowić podstawy naszej diety. Fast foody to przede wszystkim źródło "pustych kalorii", czyli są to posiłki wysokoenergetyczne, które nie dostarczają odpowiedniej ilości witamin, składników mineralnych i błonnika. Żywność wysoko przetworzona to przede wszystkim źródło tłuszczów nasyconych oraz cukrów prostych, które w nadmiernej ilości mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia, prowadzą m.in. do otyłości, cukrzycy, miażdżycy i powstawania niektórych nowotworów. Dodatkowo do przygotowania tych potraw, często wykorzystywany jest proces smażenia, który przyczynia się do powstawania szkodliwych substancji, powodujących procesy zapalne w organizmie. Należy pamiętać, że spożywanie fast foodów w codziennej diecie nie jest dobrym rozwiązaniem, natomiast jeżeli staramy się żyć zdrowo i na co dzień przestrzegamy zasad racjonalnego żywienia to zjedzenie niezdrowego posiłku raz na jakiś czas, nie powinno negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

6 lutego 2020