Kampania społecznościowa promująca podkarpacką turystykę
  • 2
  • 1
11.06.2018 Aktualizacja:

Kampania społecznościowa promująca podkarpacką turystykę

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła akcję w mediach społecznościowych. Celem jest promocja najciekawszych i najpiękniejszych zakątków województwa. W działania zaangażowano youtuberów z kanałów Kołem się toczy, Gdzie bądź i Architecture is a good idea.

Projekt „Podkarpackie odkrywam. Naturalnie!” wykorzystuje potencjał mediów społecznościowych, a przede wszystkim twórców z polskiego YouTube. PROT zaangażowała do akcji twórców podróżniczych kanałów: Kołem się Toczy, Gdzie bądź i Architecture is a good idea (AIAGI) .

Całość potrwa 9 tygodni. W tym czasie internauci poznają 9 wyróżników regionu, które sprawiają, że Podkarpacie to doskonałe miejsce na wakacje. W każdy czwartek na facebookowym profilu Podkarpackie.travel internautom przybliżony zostanie temat nadchodzącego odcinka. Z kolei premiery odcinków zaplanowano na niedziele.

W ramach kampanii powstanie 9 produkcji firmowanych przez polskich youtuberów. Ponadto twórcy będą relacjonować swoje podróże po województwie w social media. Na Facebooku, Instagramie i blogach powstanie w sumie kilkadziesiąt wpisów.

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna jako główny inicjator i pomysłodawca akcji wszystkie filmy i wpisy będzie promować także na Facebooku. Na zaangażowanych internautów czekają też konkursy z nagrodami i turystyczne inspiracje.

Pierwszy z filmów jest już dostępny online. 10 czerwca w kanale Kołem się toczy pojawił się wideoblog z podroży po wschodniej części Podkarpacia. Film promuje dwa szlaki rowerowe w województwie: Forteczną Trasę Rowerową wokół Przemyśla oraz podkarpacki, roztoczański odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Przy okazji zaprezentowano inne atrakcje turystyczne tego obszaru.

Podróżnik Karol Werner w ramach współpracy z PROT przemierzył podkarpackie od Przemyśla na północ, aż po Gorajec i Horyniec-Zdrój. Stamtąd na południe, wzdłuż granicy z Ukrainą pojechał trasą Green Velo.

Film promujący turystykę rowerową w województwie podkarpackim zawiera informacje praktyczne dla rowerzystów. Poleca niepowtarzalne miejsca, klimatyczne gospodarstwa agroturystyczne, zabytki sakralnej architektury drewnianej (cerkiew w Radrużu i Gorajcu), austriackie przemyskie forty, Zamek w Krasiczynie, arboretum w Bolestraszycach czy Wioskę Fantasy.

[Aktualizacja, 18 czerwca 2018 r.]

17 czerwca w kanale YouTube Architecture is a good idea pojawił się drugi z filmów.

Wideo „Nieznane perełki Polski: drewniane kościółki” promuje dziedzictwo architektury drewnianej i zachęca do podróży po województwie podkarpackim. Przedstawiono w nim trzy zabytki architektury drewnianej:

  • gotycki, ponad 500-letni kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
  • cerkiew Wniebowstąpienia Pańskiego w Uluczu (XVII w.),
  • cerkiew św. Michała Archanioła w Świątkowej Wielkiej (XVIII w.).
  • 1

11 czerwca 2018