Kampania Banku Pekao z odwołaniami do muzyki rockowej
  • 1
  • 1
16.03.2023

Kampania Banku Pekao z odwołaniami do muzyki rockowej

Bank Pekao prowadzi kampanię pożyczki konsolidacyjnej. Działania są kontynuacją koncepcji komunikacji wizualnej budującej skojarzenia marki z tym, co ważne dla artystów: potrzebami niezależności i samodzielności.

Art branding stosowany przez nas w komunikacji wizualnej dla Banku Pekao pozwala nam na dotarcie do osób przedsiębiorczych. Z naszych badań wynika, że poczucie niezależności i samodzielności skłania ludzi do działania i brania kredytów pozwalających na realizowanie pasji. Tym razem odwołujemy się do rocka – muzyki kojarzonej z takimi wartościami. Pokazujemy, jak można odzyskać rytm, korzystając z oferty banku – mówi Marta Tuczyńska, account director agencji Leo Burnett Warszawa.

Kampania 360 stopni jest realizowana w telewizji, na platformach VOD, w kinach, radiu online, mediach społecznościowych, na nośnikach reklamy zewnętrznej oraz w miejscach sprzedaży. To kolejne działania prowadzone przez agencję dla Banku Pekao po wygraniu przetargu w czerwcu 2022 r.

Agencja Leo Burnett odpowiada za przygotowanie treści wideo oraz kreacji, które będą wykorzystywane w mediach ATL, działaniach w social mediach i digitalu, a także w miejscach sprzedaży. Tam będą miały formę folii na witrynach oddziałów banku, plakatów i ulotek. Na potrzeby telewizji, platform VOD, kina i działań w digitalu powstały spoty o długości 45, 30, 15 oraz 6 sekund. Można je zobaczyć m.in. w kanałach należących do stacji TVN, Polsat i TVP.

W ich przygotowaniu udział wzięły także: dom produkcyjny Lucky Luciano i studio postprodukcyjne Badi Badi. Planowaniem mediów zajęła się agencja mediowa Sigma Bis. Za działania digital odpowiada Sales&More. Działania w social media realizuje Digital Kingdom. Reżyserem był Tomasz Knittel, a autorem muzyki José Manuel Albán Juárez (Manolo).

  • 1
Kampania Banku Pekao z odwołaniami do muzyki rockowej

Kampania Banku Pekao z odwołaniami do muzyki rockowej

16 marca 2023

15 marca 2023