- 1
- 1
„Odzyskaj lekkość życia” – kampania o otyłości producenta leku na otyłość Novo Nordisk
Kampania „Odzyskaj lekkość życia” odwołuje się do różnych sytuacji i momentów życiowych chorych na otyłość, których łączy chęć odzyskania kontroli nad swoim życiem i większej sprawczości. Symboliczna „lekkość” nie odnosi się wyłącznie do redukcji masy ciała, ale także do poprawy zdrowia, większej energii i zmiany sposobu myślenia z „chciałabym” na „mogę”.
Kampania pokazuje, że proces zdrowienia jest drogą do odzyskania siebie, a jednym z największych wyzwań coraz częściej nie jest brak wiedzy, lecz brak gotowości i przestrzeni do wykonania kolejnego kroku. „Odzyskaj lekkość życia” to kontynuacja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Novo Nordisk, producenta leków na otyłość. W latach 2020–2025 działania te prowadzono pod hasłem „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”. Tegoroczna odsłona nadal edukuje na temat samej choroby. Dodatkowo jednak zwraca uwagę na korzyści płynące z odzyskiwania zdrowia – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i psychicznym.
W ramach projektu przewidziano współpracę z ekspertami medycznymi, pacjentami oraz twórcami internetowymi. Ambasadorką nowej odsłony została influencerka Asia Przenicka-Malek.
Nowa odsłona kampanii rozpoczyna się od zsynchronizowanych działań komunikacyjnych. Trwają one równolegle w wielu kanałach. W ramach projektu powstały:
- spoty: wideo i radiowy,
- nowy key visual.
Kampania „Odzyskaj lekkość życia” realizowana jest w modelu 360°
Obejmuje zintegrowane działania w kanałach offline i online. Od kina, przez radio i DOOH, po social media, podcasty, działania influencerskie i PR-owe. Działania koncentrują się na komunikacji digitalowej.
Strategia opiera się na angażujących formatach contentowych i języku bliższym codziennym doświadczeniom odbiorców. Jednocześnie celem jest zachowanie merytorycznego charakteru kampanii. W ramach działań realizowane są m.in. podcasty, materiały wideo, social media stories, quizy edukacyjne oraz infografiki tworzone we współpracy z ekspertami. Istotnym filarem projektu pozostają działania PR i współpraca z mediami, obejmująca działania redakcyjne, współpracę z ekspertami i ambasadorami kampanii. Całą komunikację spajają spoty emitowane w sieci.
Za opracowanie i realizację nowej strategii komunikacyjnej kampanii odpowiada agencja Przestrzeń. Koncepcją i reżyserią spotu wideo zajął się duet reżyserski Natalia Jakubowska i Łukasz Gronowski. Produkcja spotów wideo, radio oraz KV – agencja Blue Maschine. Strategię mediową, zakup mediów oraz działania influencerskie kolejny rok prowadzi agencja Flywheel PR. W obszarze planowania i zakupu mediów wspiera ją Omnicom Health. Działania digital marketingowe prowadzi agencja Whites.

Kampania Novo Nordisk o otyłości
