Johnnie Walker pojawi się w całkowicie papierowej butelce
  • 0
  • 1
16.07.2020

Johnnie Walker pojawi się w całkowicie papierowej butelce

Firma Diageo ogłosiła wprowadzenie całkowicie wolnej od plastiku, papierowej butelki na napoje spirytusowe. Na początku 2021 r. zadebiutuje w niej Johnnie Walker.

Butelka wykonana jest z pulpy drzewnej pozyskiwanej w sposób zrównoważony. Powstała w ramach partnerstwa z Pilot Lite, firmą, która pracuje nad technologią zrównoważonych opakowań o nazwie Pulpex.

Aby zapewnić, że technologia może być stosowana w każdej dziedzinie życia, Pilot Lite utworzył konsorcjum z głównymi światowymi firmami FMCG w niekonkurencyjnych kategoriach, w tym z Unileverem i PepsiCo. Każdy z partnerów konsorcjum spodziewa się, że w 2021 r. wprowadzi na rynek własne markowe butelki papierowe wykorzystujące tę technologię.

Butelka ma spełniać normy bezpieczeństwa żywności i w pełni nadawać się do recyklingu w standardowych strumieniach odpadów. Technologia umożliwi markom przemyślenie projektów opakowań lub przeniesienie istniejących projektów na papier, bez uszczerbku dla jakości produktu.

Technologia Pulpex umożliwia produkcję różnego rodzaju butelek, które mogą być stosowane w wielu produktach konsumpcyjnych. Opakowanie zostało zaprojektowane tak, aby mogło zawierać w sobie różnorodne produkty płynne.

Będzie stanowić część zaangażowania Diageo w realizację 12. celu zrównoważonego rozwoju ONZ: „Odpowiedzialna konsumpcja i produkcja”.

Źródło: www.diageo.com

  • 1
Pulpex

Powstała papierowa butelka Pulpex

16 lipca 2020