Jakie alkohole są najchętniej wybierane na prezenty świąteczne? Badanie SW Research
  • 0
  • 0
6.11.2017

Jakie alkohole są najchętniej wybierane na prezenty świąteczne? Badanie SW Research

27 proc. Polaków deklaruje, że na świąteczny prezent dla kogoś zawsze lub często wybiera alkohol – wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research. Największą popularnością cieszą się przy tej okazji wina, wódki czyste i smakowe oraz whisky.

Osoby deklarujące wybór alkoholi na upominki najczęściej sięgają po wina – 24 proc. badanych. Mniejszą, ale dużą popularnością wśród respondentów cieszą się wódki czyste (18,8 proc.). Popularna jest też whisky (17,7 proc.).

Co ciekawe, koniaki, które przez wielu utożsamiane są z luksusem, mają podobną liczbę zwolenników, co wódki smakowe (po 6 proc. badanych).

Jako marki najchętniej wybierane na upominek wskazywane były:

  • Finlandia Vodka (17,7 proc.),
  • Żubrówka (12,5 proc.),
  • Jack Daniel’s (11,7 proc.),
  • Johnnie Walker (10,5 proc.),
  • Carlo Rossi (9,6 proc.).

Alkohole niezmiennie pozostają jednym z najpopularniejszych prezentów. Sięgamy po nie zarówno wówczas, kiedy wybieramy się z wizytą do znajomych, jak i wtedy, gdy poszukujemy prezentu świątecznego. Niezależnie jednak od tego, z jakiej okazji kupujemy alkohol, poszukujemy marek, które znamy i cenimy za smak. Cena zaś, choć ma spore znaczenie, nie jest najważniejszym kryterium wyboru trunku – mówi Piotr Zimolzak, dyrektor działu analiz w SW Research.

O badaniu
Badanie zrealizowane zostało 17–18 października 2017 r. przez agencję SW Research. Metoda: wywiady online (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. Przeprowadzono 853 ankiety wśród osób, które ukończyły 18 lat. Kwestionariusz badawczy został przygotowany przez agencję SW Research. Celem było określenie trendów związanych z zakupem alkoholi.

6 listopada 2017

Czytaj także
Reklama
Czytaj także
Reklama