Jak bronić się przed koronawirusem? Wietnamski rząd podpowiada to piosenką
  • 1
  • 1
4.03.2020

Jak bronić się przed koronawirusem? Wietnamski rząd podpowiada to piosenką

Ministerstwo Zdrowia Wietnamu przygotowało piosenkę i animowany teledysk. Informuje w ten sposób obywateli, jak zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Piosenka o tym, jak bronić się przed koronawirusem, w ciągu 1,5 tygodnia została odtworzona ponad 2 mln razy. Powstały do niej nawet układy choreograficzne, które publikowane są m.in. na TikToku.

Do popularyzacji utworu przyczynił się m.in. amerykański program „Przegląd tygodnia: wieczór z Johnem Oliverem”. Prowadzący odtworzył w nim fragmenty piosenki.

Autorzy „Ghen Cô Vy” przypominają, że w czasie epidemii szczególnie ważne jest, by:

  • myć dokładnie ręce,
  • nie dotykać twarzy brudnymi dłońmi,
  • ograniczyć wizyty w zatłoczonych miejscach,
  • dbać o kondycję fizyczną,
  • sprzątać i odkażać przestrzeń, w której żyjemy,
  • używać masek.

W pracy nad utworem uczestniczył wietnamski artysta Khac Hung. W Wietnamie jak dotąd stwierdzono 16 przypadków zachorowań. Wszystkich chorych udało się wyleczyć.

  • 1
Jak bronić się przed koronawirusem? W Wietnamie powstała o tym piosenka

Jak bronić się przed koronawirusem? W Wietnamie powstała o tym piosenka

wethaed

3 tygodnie temu

Jak mawiał ks. Tischner "gówno prawda". Jedyną skuteczną ochrona przed wytworem s-f jest zignorować, wyłączyć obawy i żyć spokojnie. Przez analogię zabiłeś tygrysa, poćwiartowałeś go a potem umierasz ze strachu, że się rzuci na ciebie i pożre. Wg praw biologii fragment martwej tkanki powstałej w wyniku naturalnej odnowy bądź procesu nazywanego chorobą, jest przez organizm wydalany. Tkanki nabłonka układu oddechowego, bo o nie jest ten cały wrzask są we fragmentach wydalane przez układ oddechowy. Jakim cudem jakieś miniaturowy (100 do 10000x mniejszy od bakterii) fragment tkanki czyli białka, zupełnie martwy może wejść w interakcje z żywą komórką, jest to totalna bzdura. Gdyby to tak działało to ludzkość dawno by wymarła. Nie przypuszczałem, że dożyję czasów całkowitej zapaści wiedzy, rozumu i logiku na rzecz wsypywania do głów wszelkiego śmiecia informacyjnego i absurdalnej indoktrynacji. Franz Kafka był jednak niepoprawnym optymistą.

4 marca 2020