Jacek Braciak w kampanii teaserowej „Jesteś tylko słabą kobietą”
  • 8
  • 12
13.08.2018 Aktualizacja:

Jacek Braciak w kampanii teaserowej „Jesteś tylko słabą kobietą”

Aktor Jacek Braciak wystąpił w kampanii teaserowej „10 dowodów”. To zapowiedź kampanii społeczno-edukacyjnej „Alkohol kobiety traktuje gorzej” dotyczącej problemów alkoholowych dotykających kobiet.

Jacek Braciak gra w serii filmów pod wspólnym tytułem „Seksistowska świnia atakuje kobietę”. W najdłuższym filmie, nagranym w kolorze, występuje wraz z kobietą, nad którą znęca się psychicznie.

W kolejnych, krótkich czarno-białych spotach gra mężczyznę przeglądającego damską torebkę. Wyciągając z niej różne przedmioty, komentuje to w sposób zdradzający wrogość i stosunek władzy wobec kobiety. Filmy kończą się pytaniem „Pozwolisz mu na to?”.

Reklamy kierują do strony 10dowodow.pl. 24 lipca zarejestrowała ją agencja Chromatique z Poznania. Również na zdjęciu opublikowanym na Facebooku zespół Chromatique występuje z Braciakiem.

W regionie Wielkopolski etap teaserowy ma być również prowadzony na nośnikach reklamy zewnętrznej.

Wyjaśnienie celu kampanii ma nastąpić 21 sierpnia.

[aktualizacja]

Kampania „Alkohol kobiety traktuje gorzej” będzie dotyczyć problemów alkoholowych u kobiet. W lipcu agencja Chromatique otrzymała do realizacji kampanię społeczno-edukacyjną „dotyczącą ryzyka szkód wynikających z picia alkoholu przez kobiety” w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2018 – 2020.

W zaproszeniu na spotkanie prasowe pojawia się hasło wyjaśniające teaser: „Alkohol to seksistowska świnia. Kobiety traktuje gorzej”.

„Jako pierwsi na taką skalę poruszamy trudny i kontrowersyjny temat – ryzyko
i szkodliwość picia alkoholu przez kobiety. Liczymy na szeroką społeczną debatę.
Czy uda nam się rozprawić z mitami, obalić stereotypy i odpowiedzieć na trudne pytania? Liczymy na to i na Państwa zaangażowanie. Chcemy nauczyć kobiety spożywać alkohol odpowiedzialnie, a tym samym bezpiecznie. Uświadomić je, że narażone są na znacznie większe ryzyko, a alkohol bardziej im szkodzi – po prostu traktuje je gorzej niż mężczyzn” – pisze agencja w zaproszeniu.

  • 11

12 sierpnia 2018

10 sierpnia 2018