„To nie ja” – gwiazdy w akcji Fundacji Rak’n’Roll mierzą się z utratą włosów
AdvertisementAdvertisement
  • 1
  • 1
8.10.2020

„To nie ja” – gwiazdy w akcji Fundacji Rak’n’Roll mierzą się z utratą włosów

Ruszyła akcja „To nie ja” Fundacji Rak’n’Roll. Wzięły w niej udział aktorki: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer oraz blogerka Anna Skura. Celem działań jest zbiórka pieniędzy na peruki dla kobiet, które przechodzą przez raka i zmagają się z utratą włosów.

Włosy są ważnym atrybutem kobiecego wyglądu, a ich utrata to dla pań przykry, czasami traumatyczny moment. Niektóre z podopiecznych fundacji mówią, że łatwiej jest im się pogodzić z utratą piersi w wyniku mastektomii niż z utratą włosów. Dlatego od 2011 r. Fundacja Rak’n’Roll przekazuje kobietom w trakcie leczenia onkologicznego peruki. Pomaga im to poczuć się sobą i daje siłę do przejścia przez raka.

Od początku trwania programu przekazano ponad 2770 peruk naturalnych. Potrzeby są jednak dużo większe i obecnie czas oczekiwania na nowe fryzury jest bardzo długi. Środki pozyskane w akcji „To nie ja” mają go skrócić.

Coraz częściej podopieczne pytają o możliwość otrzymania peruki syntetycznej. Niektóre potrzebują peruk krótkich, a takie można stworzyć tylko z włosów syntetycznych. Gdy powstawał program „Daj włos!”, peruki syntetyczne były słabej jakości – podkreśla fundacja. Dlatego przez 9 lat przekazywała podopiecznym jedynie peruki naturalne. Obecnie wybrane peruki z włosów syntetycznych nie ustępują jakością tym naturalnym i obie będą w ofercie Rak’n’Rolla.

„To nie ja” to akcja, której celem jest zbiórka pieniędzy na peruki dla dziewczyn, które przechodzą przez raka. W projekcie fundacji biorą udział aktorki: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska i Agnieszka Sienkiewicz-Gauer oraz blogerka Anna Skura. Bohaterki uczestniczyły w eksperymencie, w którym podczas charakteryzacji nie mogły spojrzeć w lustro. Następnie zobaczyły siebie bez włosów.

Akcję współtworzą: Urszula Dębska, Katarzyna Herman, Magdalena Lamparska, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Anna Skura, Miłosz Wegner, Jakub Orłowski/Lettly (management bohaterek), Adam Sierociński, Jacek Maciejewski (copywriting), Sasha Kanavalau (art director, reżyseria), Wojciech Ciszkiewicz (reżyseria, zdjęcia, montaż), Zuzanna Krajewska (fotografie), Weronika Wróblewska (charakteryzacja), Joanna Łukijańczuk, Katarzyna Brzezińska (make-up i włosy), Marcin Kuberna (stylizacja), Marcin Steczkowski, Jacek Onaszkiewicz/LocoMotive (dźwięk), Alma Asuai/LocoMotive (kolor korekcja), FinalTouch (retusz), Ewelina Zawadzka (produkcja).

  • 1
Rak’n’Roll

Fundacja Rak’n’Roll zbiera na peruki

8 października 2020