IV edycja Konferencji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu
 • 0
 • 0
5.11.2018

IV edycja Konferencji Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu

Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu to miejsce, gdzie przedstawiciele firm, instytucji publicznych i NGO wymieniają się doświadczeniami. Prezentują przy tym case studies największych projektów realizowanych przez biznes oraz organizacje pozarządowe. Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018. Konferencja odbędzie się 29 listopada we Wrocławiu.

W stolicy Dolnego Śląska odbędzie się czwarta edycja konferencji poświęconej CSR, wolontariatowi pracowniczemu oraz współpracy międzysektorowej. Jak co roku organizator – Fundacja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu – zachęca do udziału przedstawicieli firm, instytucji publicznych oraz NGO. Oddaje im miejsce do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz wzajemnych oczekiwań względem potencjalnej współpracy.

Wśród zagadnień omawianych podczas konferencji pojawią się m.in. tematy:

 • jak organizacje wdrażały CSR,
 • jak tworzyć i rozwijać wolontariat pracowniczy,
 • jak angażować pracowników w realizację projektów społecznych,
 • jak prowadzić komunikację takich działań.

Uczestnicy porozmawiają o wyzwaniach, z jakimi przyszło się zmierzyć organizacjom, które podjęły się realizacji projektów społecznych.

O budowaniu wolontariatu pracowniczego w firmie AmRest opowie Ewelina Jabłońska-Gryżenia, CSR manager. Marek Kołokowski z Fundacji „Rozwój” zapozna uczestników z inicjatywami „Dotlenieni” oraz „Zaczytani”. Na ich przykładzie zaprezentuje zarówno szanse, jak i zagrożenia współpracy z biznesem.

Podobnie jak w latach poprzednich, podsumowaniem konferencji będzie panel dyskusyjny. Przedstawiciele różnych branż i środowisk porozmawiają o wzmocnieniu współpracy międzysektorowej i efektywnej realizacji projektów społecznych.

Podczas wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs na najlepszy projekt społeczny 2018, w którego realizację są zaangażowane co najmniej dwa sektory.

Konferencja Laboratorium Odpowiedzialnego Biznesu odbędzie się w Krzywym Kominie we Wrocławiu. Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie akademiaodpowiedzialnosci.pl/konferencja-csr.

Marketing przy Kawie jest patronem medialnym wydarzenia.

5 listopada 2018

 • 0
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
5.11.2018

Empatia kluczem do efektywnej i satysfakcjonującej współpracy. Za tydzień Design Thinking Week 2018

Design Thinking Week to festiwal projektowania innowacyjnych rozwiązań. W tym roku uczestnicy otrzymają możliwość samooceny w zakresie kluczowych kompetencji przyszłości: empatii i współpracy. Poza diagnozą uczestnicy DTWeek otrzymają również wytyczne, jak rozwijać te kompetencje, budując własną ścieżkę kariery. Festiwal odbędzie się 12–18 listopada w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Częstochowie, Katowicach, Kielcach, Łodzi i Ostrowie Wielkopolskim.

31 października 2018