Ironman Poland z kampanią o bezpieczeństwie rowerzystów
Ironman Poland z kampanią o bezpieczeństwie rowerzystów na drogach
  • 2
  • 1
18.06.2024

Ironman Poland z kampanią o bezpieczeństwie rowerzystów na drogach

Rusza kampania „Rok partnerstwa na drogach”, przygotowana przez organizatorów masowych imprez sportowych Ironman Poland. Celem jest zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności bezpiecznego wyprzedzania rowerzystów przez kierowców samochodów. Twarzą kampanii został aktor telewizyjny i teatralny, Piotr Zelt.

Sezon rowerowy w Polsce rozkręcił się już na dobre, a na drogach pojawiło się wielu kolarzy. To dobry moment, żeby zachęcić kierowców i użytkowników jednośladów do budowania partnerskich relacji. W ramach toczącej się kampanii społecznej będziemy informować, edukować i przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość to czynniki, które mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Wierzymy, że kultura osobista tworzy kulturę jazdy, a co za tym idzie bezpieczeństwo na drodze – mówi Michał Drelich, dyrektor zawodów Ironman Poland.

W ramach kampanii powstał spot promujący bezpieczne wyprzedzanie kolarzy na drogach. Wystąpił w nim popularny aktor telewizyjny i teatralny, Piotr Zelt.

Sam jestem zapalonym kolarzem i niejednokrotnie byłem uczestnikiem lub świadkiem niebezpiecznych zachowań na drodze zarówno kierowców, jak i rowerzystów. A potrzeba tak niewiele. Wystarczy zachować 1,5 metra odległości podczas wyprzedzania. Ta kampania to także apel do kolarzy, żeby:

  • jeździli jeden za drugim, a nie całą szerokością drogi,
  • pokazywali za pomocą gestów, jaki manewr planują wykonać,
  • zawsze zakładali kaski

– wylicza Piotr Zelt.

Na potrzeby kampanii powstał też film edukacyjny, w którym Zelt prezentuje najpopularniejsze gesty kolarskie.

Liczymy, że ten film pomoże kierowcom lepiej zrozumieć i przewidzieć zachowania kolarzy na drodze, a tym samym ograniczy ryzyko kolizji. W ramach „Roku partnerstwa na drogach” będziemy ponadto umieszczać dodatkowe oznakowanie informujące o zasadach bezpiecznego wyprzedzania na popularnych trasach kolarskich w miastach, w których odbywają się imprezy Ironman Poland – zapowiada Michał Drelich.

  • 1
Ironman Poland rowerzyści

„Rok partnerstwa na drogach” – kampania edukacyjna Ironman Poland skupiona na rowerzystach

18 czerwca 2024