„W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym” – zachęca Janusz Chabior w kampanii OLX
  • 7
  • 1
5.06.2019 Aktualizacja:

„W Internecie bądź sobą. Chyba że jesteś chamem. Wtedy bądź kimś innym” – zachęca Janusz Chabior w kampanii OLX

Serwis ogłoszeniowy OLX rozpoczął kampanię, w której wystąpił aktor Janusz Chabior, dobrze znany choćby z filmów Patryka Vegi. W siedmiu filmach przewrotnie będzie piętnował najgorsze zachowania w serwisie i ogólnie w Internecie.

Kampania ma być odpowiedzią na hejt i brak kultury online. Wulgarne odzywki, oszustwa, brak szacunku, spam – to zjawiska, które na co dzień dotykają internautów, w tym również użytkowników serwisu OLX.

Chcemy wyraźnie powiedzieć, że się od tego odcinamy i przypomnieć o pewnych zasadach. Janusz Chabior wydał nam się idealny do roli kogoś, kto jest w stanie pomóc zaprowadzić porządek w serwisie. A może przy okazji także w pozostałej części Sieci, bo zależy nam, by propagować pozytywne zachowania.

I nie chodzi o to, by kogoś zganić czy ośmieszyć, ale by zmienić niefajne internetowe relacje w bardziej przyjazne. Tak jak w realnym życiu, kiedy np. idziemy do sklepu, mówimy „dzień dobry”, jesteśmy po prostu mili, a nawet żartujemy ze sprzedawcą. I takiej atmosfery chcemy w OLX – mówi Marcin Sienkowski, head of marketing OLX.pl.

Punktem wyjścia kampanii była obserwacja, że najczęściej osoby, które pozwalają sobie na hejt czy inne ordynarne zachowania online, czują się bezkarne, bo są anonimowe.

Działania prowadzone będą przez trzy tygodnie. Serię filmów emitowanych w Internecie, w tym w social media, przygotowała agencja 180heartbeats + Jung v Matt. Spoty wyprodukowało F25.

[Aktualizacja, 6 czerwca 2019 r.]
Bohaterami drugiego spotu OLX są: Sylwia, która twierdzi, że ma „horom curke”, oraz mały harcerz o wielkim sercu.

[Aktualizacja, 12 czerwca 2019 r.]
W kolejnych filmach wystąpili:

  • Damian oraz kucharz, który zatrzasnął się w chłodni i ma tylko 1% baterii w telefonie,
  • Czarek, który nie odpisywał na pytania.

  • 1

Andersen

3 tygodnie temu

Doskonałe jako akcja przeciw hejtowi w sieci.
Ale bez metki olx.
Olx kojarzy się z chamstwem i chciwością jego właściciela.

5 czerwca 2019