Internauci zarzucają Pepco, że pogłębia stereotypy
  • 1
  • 1
17.11.2017

Internauci zarzucają Pepco, że pogłębia stereotypy

Marka sieci sklepów wielobranżowych Pepco w świątecznym spocie zapytała kobiety o ich talenty. Bohaterki długo zastanawiają się nad odpowiedzią, ich bliscy wskazują natomiast na umiejętności związane z gotowaniem, dekorowaniem i dbaniem o ognisko domowe. Taki przekaz uraził część internautów.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

45129 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Poirytowany

12 miesięcy temu

Masę kobiet ma autentycznie talent w pracach domowych i są z tego dumne. Pytając odwrotnie, dlaczego spot miałby ich nie uwzględniać, tylko szukać innych talentów? Jak zwykle afera dla afery. Teraz każdy wichrzyciel chciałby reklamę tylko o sobie...

aga

12 miesięcy temu

Jako ambitna kobieta nie rozumiem zarzutu kompletnie! Przecież reklama dotyczy rodzin, w których kobiety ewidentnie skupiają się na tychże rodzinach i domu, a talent w powszechnym odbiorze rzadko dotyczy prasowania czy gotowania albo budowania atmosfery w domu. Te panie z racji tego, co robią, raczej nie będą się wykazywały kreatywnością w odpowiedzi, bo na codzień ich kreatywność ogranicza się do komponowania obiadu albo iglaków na posesji. Ich tryb życia tworzy ramy, funkcjonują w schemacie, więc nawet im do głowy nie przyjdzie, że coś, co robią, może wskazywać na talent. Bo talent to coś, czego efekty się ceni. Więc....
Solidna reklama, życiowa, mądrym da do myślenia, w co warto się w życiu angażować. A klientki Pepco bardzo często doceni.

mpr

12 miesięcy temu

Dzisiaj kobiecie strach się przyznać, że np. lubi gotować bo ją zaraz feministki zakrzyczą, że powinna mieć inne zainteresowania. Te (gotowanie, dekorowanie) są nie słuszne według ideologicznej wykładni.

aga

12 miesięcy temu

@mpr: Gotowanie to jest akurat coś, czym dzisiaj w dobrym tonie jest się popisywać. Ludzie mają fisia na punkcie żarcia i to właśnie niechęć do "siedzenia w garach" budzi wręcz dezaprobatę.

17 listopada 2017