Instagramowy influencer okazał się botem
  • 0
  • 2
21.03.2019

Instagramowy influencer okazał się botem

Amerykański programista Chris Buetti twierdzi, że udało mu się oszukać Instagram. Zdobywał zniżki w restauracjach i darmowe posiłki w zamian za zamieszczanie postów na fałszywym koncie, którego prowadzeniem zajął się bot.

Programista opracował bota, który w pełni zarządzał kontem Beautiful.newyorkcity. Zgromadziło ono 28 tys. obserwujących za pomocą automatycznie zamieszczanych postów i polubień. Początkowo konto publikowało zdjęcia Manhattanu wykonane przez innych użytkowników.

Chris Buetti przyznał jednak, że stworzył je po to, by zdobywać darmowe posiłki w ulubionych restauracjach. Udało mu się to. Popularne miejsca zapraszały programistę w zamian za pozytywną recenzję zamieszczoną na Instagramie.

Dzięki temu zjadł posiłek m.in. w restauracji Mable’s Smokehouse & Banquet Hall, włoskiej Gran Morsi, francuskim bistro Marseille czy serwującym koreańskie potrawy Yoon Haeundae Galbi.

Co więcej, Buetti twierdzi, że ani razu nie musiał zalogować się na stworzone konto. W normalnych warunkach zgromadzenie takiej publiczności zajęłoby miesiące, a może nawet lata. Wymagałoby też ogromnego zaangażowania w komentowanie i lajkowanie postów innych użytkowników. Bot robił to wszystko automatycznie.

  • 2

Źródło: www.ny.eater.com

Andersen

1 miesiąc temu

To jest wręcz niezwykłe - OSZUST chwali się publicznie, że jest oszustem.

Rozwiń komentarze

21 marca 2019