Inicjatywa Polska zbiera podpisy pod petycją o zaprzestanie finansowania reklam w tygodniku „Gazeta Polska”
  • 0
  • 1
22.07.2019

Inicjatywa Polska zbiera podpisy pod petycją o zaprzestanie finansowania reklam w tygodniku „Gazeta Polska”

Inicjatywa Polska – nowa partia na rodzimej scenie politycznej – rozpoczęła zbiórkę podpisów pod petycją w sprawie zaprzestania finansowania reklam w tygodniku „Gazeta Polska”. Ma to związek z planowaną akcją dołączania do gazety naklejek z hasłem: „Strefa wolna od LGBT”.

Petycja partii Inicjatywa Polska została skierowana do prezesów spółek Skarbu Państwa. Te, jak podają organizatorzy akcji, w 2018 r. przeznaczyły łącznie ponad 8,8 mln zł na reklamy w „Gazecie Polskiej”.

Treść petycji, którą można podpisać za pośrednictwem strony www.petycjeonline.com:

Szanowni Panowie Prezesi,

w związku z haniebną działalnością tygodnika „Gazeta Polska”, który do swojego najbliższego numeru w dniu 24 lipca 2019 r. planuje dołączyć naklejki z nawołującym do nienawiści hasłem „Strefa wolna od LGBT”, zwracamy się z żądaniem wycofania budżetów reklamowych w tym periodyku oraz innych tytułach drukowanych lub elektronicznych wydawanych przez wydawcę tygodnika – Niezależne Wydawnictwo Polskie.

Stanowczo sprzeciwiamy się haniebnym działaniom, jakie planuje „Gazeta Polska”. W Polsce nie ma przestrzeni do nawoływania do szerzenia nienawiści i czerpania z najgorszych wzorców, godzących w prawa i wolności człowieka. Pierwsze zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie już wpłynęły. W związku z powyższym – mając na uwadze społeczną odpowiedzialność biznesu – zwracamy się z żądaniem zaprzestania reklamowania się Państwa firm i produktów w wydawnictwach spółki Niezależne Wydawnictwo Polskie. To m.in. ze środków reklamowych finansowane są tak haniebne działania, jak wspomniane wyżej naklejki. Firma Empik zapowiedziała wycofanie numeru ze sprzedaży w sieci swoich salonów.

Kontynuowanie reklamowania się w tytułach wydawanych przez Niezależne Wydawnictwo Polskie, w tym w „Gazecie Polskiej”, będziemy odczytywać jako wspieranie tego typu narracji i działań, które stoją w sprzeczności z podstawowymi prawami człowieka, zasadami współżycia społecznego oraz wzajemnego poszanowania praw i wartości.

Z poważaniem,
Inicjatywa Polska

Adresatami pisma są:

  • Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen
  • Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego
  • Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP
  • Piotr Woźniak, PGNiG
  • Grzegorz Ksepko, p.o. prezesa zarządu Energi
  • Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polskiej Energii
  • 1

22 lipca 2019