Iker Casillas globalnym ambasadorem XTB
  • 1
  • 3
13.02.2023

Iker Casillas globalnym ambasadorem XTB

Nowym ambasadorem XTB został Iker Casillas. Hiszpański bramkarz wystąpi w spotach oraz reklamach digitalowych promujących polską platformę inwestycyjną. To kontynuacja strategii budowania międzynarodowej marki polskiego fintechu we współpracy z ikonami sportu.

W nowych spotach marka zwraca uwagę na nową rzeczywistość dla inwestorów. Podkreśla znaczenie rozwoju technologicznego, narzędzi cyfrowych, dywersyfikacji aktywów oraz darmowej edukacji. Iker Casillas pokazuje w reklamie, jak przemiana inwestowania wygląda na polskiej platformie inwestycyjnej.

Zaangażowanie Ikera Casillasa przez XTB to kontynuacja strategii budowania międzynarodowej marki we współpracy z ikonami sportu. Polska marka współpracuje z takimi gwiazdami jak Conor McGregor, Joanna Jędrzejczyk czy Jiri Prochazka. W przeszłości natomiast ambasadorem XTB był najbardziej znany trener na świecie – Jose Mourinho.

Reklama wykorzystana w kampanii została nakręcona w hotelu w Madrycie. Za przygotowanie kreacji odpowiada agencja Freundschaft. Spot zrealizował dom produkcyjny Dobro, a zakup mediów powierzono OMD Optimum Media (Grupa OMD).

Spoty będą emitowane od połowy lutego w stacjach ogólnopolskich TVN, Polsat oraz w kanałach tematycznych, a także w serwisach VOD TVP, TVN i Polsatu. Kampanii telewizyjnej towarzyszyć będą działania online.

  • 3
Iker Casillas z Oliwią Szymczak, chief marketing officer w XTB

Iker Casillas z Oliwią Szymczak, chief marketing officer w XTB

Iker Casillas
Iker Casillas

13 lutego 2023