Ikea wprowadza do oferty danie z „roślinnym mięsem”
  • 0
  • 2
9.01.2020

Ikea wprowadza do oferty danie z „roślinnym mięsem”

W menu restauracji Ikei pojawia się kolejne danie w wersji wegańskiej. W ofercie sezonowej dostępny jest makaron z sosem bolognese, w którym mięso zastąpione zostało mielonym na bazie soi.

Danie makaron penne z wegańskim sosem bolognese zostało opracowane wyłącznie dla restauracji marki w Polsce. Jest dostępne we wszystkich sklepach Ikei w kraju.

W jego skład wchodzą: makaron rurki penne oraz wegański sos bolognese przygotowany z sosu pomidorowego i wegańskiego mielonego na bazie soi. Potrawa podawana jest z wegańskim tartym Gran Vegiano. Cena dania to 8,99 zł.

Stale staramy się rozwijać naszą ofertę gastronomiczną, także o produkty w całości przygotowane na bazie składników roślinnych. Chcemy odpowiadać na wyzwania stojące przed branżą spożywczą, jeżeli chodzi o kwestie zrównoważonego rozwoju. Również na oczekiwania naszych klientów, którzy chętnie sięgają po roślinne wersje naszych produktów.

Świadczy o tym popularność warzywnych klopsów, wege hot doga, a także wegańskich lodów truskawkowych, które na stałe są w naszej ofercie – mówi Tomasz Jachimczak, food range & supply leader, Ikea Food w Polsce.

Makaron sprzedawany jest w ramach sezonowej oferty. Będzie dostępny do 17 marca 2020 r.

Ikea pracuje także nad wegańską wersją klopsików, która zawierać będzie jedynie białka pochodzenia roślinnego. Nowe danie będzie dostępne na wszystkich rynkach w roku finansowym 2021 (wrzesień 2020 – sierpień 2021).

  • 2
Restauracja Ikei zaserwuje penne z wegańskim sosem

Restauracja Ikei zaserwuje penne z wegańskim sosem

Restauracja Ikei zaserwuje penne z wegańskim sosem

9 stycznia 2020

8 stycznia 2020

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
8.01.2020

Ruszyła XXIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”

Od 9 stycznia można zgłaszać firmy i fundacje korporacyjne do konkursu o tytuł „Dobroczyńca Roku”. Konkurs nagradza i promuje najbardziej odpowiedzialne duże i małe firmy, które angażują się w działania na rzecz zmiany świata – zarówno na szczeblu lokalnym, jak i globalnym. Tegoroczna, XXIII edycja w centrum stawia działania na rzecz współpracy i budowania partnerstw wprowadzających w życie cele zrównoważonego rozwoju.