Ikea w Wielkiej Brytanii odkupi od klientów używane meble
AdvertisementAdvertisement
  • 0
  • 1
13.10.2020

Ikea w Wielkiej Brytanii odkupi od klientów używane meble

Brytyjski oddział Ikei odkupi od klientów stare meble marki. Będzie je następnie odsprzedawać w swoich sklepach jako towar z drugiej ręki.

W ramach programu „Buy Back” klienci, którzy pozbędą się mebli, otrzymają bony do wydania w sklepach sieci. Ich wartość zależy od stanu odsprzedawanych mebli. Klienci z produktami „jak nowe”, bez zadrapań, otrzymają 50% ceny pierwotnej. Za produkty „bardzo dobre”, z drobnymi rysami, otrzymają 40%. Jako „używane” kwalifikowane będą meble z kilkoma zadrapaniami. Za nie będzie można uzyskać 30% ceny. Wszystko, czego nie można odsprzedać, zostanie poddane recyklingowi lub przekazane na cele charytatywne.

Inicjatywa będzie promowana w kampanii trwającej od 24 listopada do 3 grudnia, chociaż akcja będzie kontynuowana po tej dacie. Ponadto bony nie będą miały daty ważności. Chodzi bowiem o zachęcenie klientów do zakupu rzeczy tylko wtedy, gdy są potrzebne.

Do 2021 r. Ikea zamierza wydzielić w każdym sklepie obszary, w których klienci będą mogli odsprzedawać używane meble i znajdować sprzęty naprawione lub odnowione.

Inicjatywa „Buy Back” to część celu Ikei, który zakłada, że firma ma stać się do 2030 r. „biznesem w pełni pozytywnym dla klimatu”.

Źródło: www.reuters.com

  • 1
używane meble

Używane meble zyskają drugie życie dzięki Ikei

13 października 2020