Huawei próbuje poprawić swój wizerunek. Chce otworzyć centrum cyberbezpieczeństwa
  • 0
  • 0
11.02.2019

Huawei próbuje poprawić swój wizerunek. Chce otworzyć centrum cyberbezpieczeństwa

Polski oddział Huawei zapowiedział, że jest gotowy do ściślejszej współpracy z rządem – donosi „Gazeta Wyborcza”. Firma może otworzyć w Polsce centrum cyberbezpieczeństwa. Produkty byłyby w nim analizowane pod kątem tego, że są bezpieczne i nie mają nic wspólnego z chińskim wywiadem.

Polskie centrum cyberbezpieczeństwa Huawei miałoby być hubem wiedzy związanej z siecią 5G, usługami w chmurze i Internetem Rzeczy. Przeprowadzałoby również analizy produktów marki, by udowadniać, że są one bezpieczne. Podobny ośrodek miałby powstać w Brukseli.

W styczniu 2019 r. pojawiła się informacja o zatrzymaniu przez ABW Weijinga W., dyrektora sprzedaży firmy Huawei na Polskę oraz Piotra D., byłego oficera ABW. Byli oni podejrzani o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi. Jednocześnie od dłuższego czasu Stany Zjednoczone oskarżają Huawei o związki z chińskim rządem.

Władze firmy podkreślają, że oskarżenia oparte są jedynie na przypuszczeniach. Tłumaczą równocześnie, że w interesie firmy jest nie dopuścić do pojawiania się tego typu zarzutów.

Firma zaangażowana jest w budowę sieci 5G w Polsce. Przestrzega, że wykluczenie jej z tej inwestycji mogłoby długofalowo zwiększyć koszt usług telekomunikacyjnych o 100–300%.

Jednocześnie, jak ustalił Presserwis, firma miała zaprosić agencje PR do przetargu na działania kryzysowe.

Źródło: www.wyborcza.pl

11 lutego 2019