HRlink przejął Goldenline
  • 0
  • 2
17.03.2021

HRlink przejął Goldenline

Zakończył się proces przejmowania spółki Goldenline przez nowego właściciela – HRlink. Zmiana przyniosła nowe otwarcie dla portalu kariery. Odświeżony profil użytkownika, nowa wyszukiwarka kandydatów, specjalne zespoły obsługujące platformę i zauważalny wzrost liczby użytkowników – to według firmy pierwsze efekty integracji.

Dzięki synergii HRlink i Goldenline chcemy nie tylko pomagać kandydatom w znalezieniu pracy i rozwijać ich kompetencje zawodowe. Chcemy także jeszcze lepiej wspierać polskich przedsiębiorców w rozwoju ich organizacji – mówi Arkadiusz Kuchto, prezes zarządu obu spółek.

Według danych z Mediapanelu w styczniu 2021 r. liczba użytkowników korzystających z Goldenline była o 15 p.p. wyższa niż w momencie rozpoczęcia integracji spółki z HRlink w październiku 2020 r. O 1/4 wzrosła liczba odwiedzanych podstron oraz wizyt w serwisie. Zgodnie z informacjami HRlink na podstawie Google Analytics portal kariery Goldenline w lutym odwiedziło 2,7 mln użytkowników. Do 28 lutego 2021 r. na Goldenline zarejestrowanych było 2 916 561 osób, z czego 55% stanowiły użytkowniczki. W lutym 2021 r. przybyło niemal 7 tys. nowych kont.

Oprócz profili użytkowników Goldenline zawiera także ponad 80 tys. profili pracodawców. Ponad 30 tys. rekruterów korzystających z usług B2B Goldenline znajduje na portalu pracowników m.in. z takich branż jak finanse, sprzedaż i administracja.

To, co wyróżnia Goldenline, to z całą pewnością obecność pracowników nie tylko z dużych aglomeracji, ale przede wszystkim mieszkańców miejscowości powiatowych i gminnych z całej Polski. Goldenline to unikalna baza kandydatów z bardzo małym pokryciem ruchu z innymi serwisami z ofertami pracy i rozwoju kompetencji – wyjaśnia Anna Kozłowska, COO HRlink i Goldenline.

Połączenie potencjałów Goldenline i HRlink przyniosło zmiany. Logujący się na Goldenline mogą już zobaczyć swój odświeżony profil użytkownika. Kreator CV działający w poprawionej wersji potrafi szybciej na podstawie profilu stworzyć CV dostosowane do konkretnego ogłoszenia. Działa także centrum kariery Goldenline. Można w nim znaleźć materiały dotyczące szukania pracy i rozwoju ścieżki zawodowej. W planach jest także udostępnienie treści, które będą wspierać wzmocnienie kompetencji w konkretnych branżach i segmentach. Zmiany wprowadzone w Goldenline objęły też projekty biznesowe. Zmieniona została m.in. wyszukiwarka kandydatów.

Kończymy już proces testów integracji naszej platformy ATS do rekrutacji, czyli HRlink, z serwisem Goldenline. Dzięki stworzeniu tzw. talent pool rekruter będzie mógł kilkoma kliknięciami uruchomić mechanizm automatycznie szukający i proponujący kandydatów dopasowanych do jego wymagań. 

Po zapoznaniu się z CV bez danych osobowych i kontaktowych kandydata będzie można skontaktować się z interesującymi użytkownikami Goldenline, a także zaprosić ich do prowadzonej rekrutacji. Po akceptacji takiego zaproszenia przygotowane przez HRlink i Goldenline rozwiązanie „talent pool” w kilka sekund przypisze kandydata z portalu do prowadzonej rekrutacji przy zachowaniu wszystkich standardów i zgodności z RODO – mówi Krzysztof Giers, CTO HRlink i Goldenline.

Spośród Polek i Polaków pytanych przez Goldenline (N=1326) niemal 70% oczekuje od tego portalu realnego wsparcia w szukaniu pracy oraz prostszego interfejsu. 56% chciałoby otrzymać także pomoc w rozwoju zawodowym. Z badania wynika również, że Polacy postrzegają obecność na Goldenline przede wszystkim jako sposób dobrego zaprezentowania się potencjalnemu pracodawcy (47%), możliwość skorzystania z ogłoszeń o pracę (45%) i otrzymania ciekawych propozycji zatrudnienia (42%). Portal to dla nich też miejsce kontaktu z rekruterami (37%) i portal społecznościowy na temat pracy (33%).

  • 2
HRlink przejął Goldenline

HRlink przejął Goldenline

od lewej: Arkadiusz Kuchto, Anna Kozłowska, Krzysztof Giers z HRlink i Goldenline

17 marca 2021

16 marca 2021