Grający przystanek McDonald’s w centrum Warszawy (wideo) [aktualizacja]
  • 3
  • 4
25.03.2015

Grający przystanek McDonald’s w centrum Warszawy (wideo) [aktualizacja]

24 marca na skwerze Hoovera przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie na miejscu standardowego przystanku autobusowego pojawiły się kolorowe, interaktywne organy. To element globalnej inicjatywy McDonald’s „Imlovinit24”, która ma łączyć wirtualnie świat, zapewniając mieszkańcom 24 miast 24 godziny radości.

Konstrukcja przypominała kształtem instrument muzyczny. Warszawiacy mogli bawić się na przystanku w rytm znanego dżingla marki. Można go było zagrać na klawiszach, które zastąpiły ławkę. By to zrobić, należało usiąść w odpowiedniej sekwencji. Poprawne odtworzenie melodii upoważniało do odebrania zaproszeń do lokali sieci.

Akcją objęto 24 miasta z całego świata. Każde z nich wybrało i zrealizowało własny pomysł. W Sydney powstał ogromny balon w kształcie filiżanki, a mieszkańcy otrzymali kupony na darmową kawę. We Włoszech zorganizowano pyjama party, w Japonii stanęła fotobudka, a w Wielkiej Brytanii piosenkarka Jessie J dała niezapowiedziany koncert w specjalnym autobusie.

„Imlovinit24” ma pokazywać globalny zasięg sieci McDonald’s oraz moc nowych technologii w zbliżaniu ludzi. Przebieg wszystkich eventów był na bieżąco relacjonowany na stronie www.imlovinit24.com.

Polskiej akcji towarzyszyły działania promocyjne. Przygotowaniem kreacji i produkcją zajęła się agencja DDB & Tribal. Media zaplanował i zakupił Macroscope OMD. Działania w zakresie zintegrowanej komunikacji w mediach zostały przygotowane i przeprowadzone przez agencję 24/7 Communication.

***
Czytaj więcej o tego rodzaju kampaniach na przystankach i nie tylko:

[Aktualizacja, 31 lipca 2015 r.]
Polska kampania została przeprowadzona w modelu accelerated delivery na Facebooku i znalazła się w światowym top 3 pod względem uzyskanych wyników.

Zasięg wygenerowany przez posty z wideo to niemal 7 mln użytkowników. W ciągu 8 dni materiał odtworzono prawie 3 mln razy.

  • 4

24 marca 2015