Goodyear rzucił wyzwanie Marcinowi Prokopowi
  • 1
  • 1
24.04.2019

Goodyear rzucił wyzwanie Marcinowi Prokopowi

Marka Goodyear rzuciła wyzwanie Marcinowi Prokopowi. Amerykański producent opon postanowił sprawdzić, na co stać dziennikarza. Do próby sił doszło w Hiszpanii.

Marcin Prokop sprawdził opony na torze Ascari Race Resort. Uznawany jest on za jeden z najbardziej spektakularnych obiektów wyścigowych. Oferuje nie tylko piękne widoki, ale przede wszystkim liczące 5425 metrów okrążenie z 26 charakterystycznymi zakrętami rodem z torów Formuły 1.

Dziennikarz testował nową linię opon SuperSport: Eagle F1 SuperSport, Eagle F1 SuperSport R oraz Eagle F1 SuperSport RS. Zasiadł za kierownicą trzech sportowych samochodów: Alpine A110, Porsche 911 GT3RS i Ferrari 488.

Odkrył też przed widzami tajemnice obiektu, a przy okazji także położonego nieopodal malowniczego miasteczka Ronda, w którym znajduje się m.in. najstarsza corrida w Hiszpanii. Ponadto spotkał się z legendarnym fińskim kierowcą rajdowym Ari Vatanenem.

Z wizyty dziennikarza w Hiszpanii powstała relacja zatytułowana „Gotowi na SuperSport”. Film dostępny jest w kanale marki na YouTube.

  • 1

24 kwietnia 2019