Glastonbury 2021 odwołany. Kolejny rok kłopotów dla letnich festiwali?
  • 0
  • 1
22.01.2021

Glastonbury 2021 odwołany. Kolejny rok kłopotów dla letnich festiwali?

Glastonbury Festival of Contemporary Performing Arts 2021 został odwołany. Michael Eavis i jego córka Emily, organizatorzy wydarzenia, w oświadczeniu opublikowanym na Twitterze przekazali, że mimo wysiłków nie będą w stanie zorganizować wydarzenia.

Już w grudniu 2020 r. Emily Eavis powiedziała w wywiadzie dla BBC, że nie ma pewności, czy uda się zorganizować festiwal w 2021 r. Przypomniała, że festiwal stracił miliony w 2020 r. z powodu odwołania w ostatniej chwili. Organizatorzy nie chcieli ryzykować przygotowań do wydarzenia, które nie będzie mogło się odbyć.

Letni festiwal po raz pierwszy odbył się w angielskim hrabstwie Somerset w 1970 r. W ostatnich latach gromadził setki tysięcy widzów.

Brytyjscy organizatorzy festiwali wezwali rząd do ustanowienia programu ubezpieczeniowego, który dałby większą szansę na organizację imprez, ponieważ obecnie grozi im bankructwo. Wiele imprez letnich będzie musiało podjąć ostateczną decyzję, czy odbędą się do końca pierwszego kwartału.

Jak wskazują przedstawiciele branży festiwalowej, odwołanie Glastonbury jest smutne, ale zrozumiałe. Organizatorzy Lost Horizon podkreślają, że jest to druzgocąca wiadomość dla całej branży. Wskazuje bowiem, że setki innych wydarzeń będą musiały pójść w ślady Glastonbury.

Organizatorzy Amplify zwracają jednak uwagę, że wraz ze wzrostem liczby zaszczepionych i wychodzeniem z pandemii zapotrzebowanie na wydarzenia i doświadczenia będzie rosło.

Z kolei twórcy Tomorrowland Festivalu zwracają uwagę, że w czasie pandemii odwołanie festiwalu nie jest jedynym wyjściem. Jak wskazują, wydarzenie można zmienić, tworząc hybrydowe doświadczenie online z ograniczoną publicznością fizyczną.

  • 1
Glastonbury 2021

Glastonbury 2021 nie odbędzie się

22 stycznia 2021

  • 0
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
22.01.2021

IAB HowTo: Digital PR już 10 lutego

W czasach dynamicznych cyfrowych zmian i rozwoju nowych technologii istnieje ogromny potencjał dla łączenia aktywności PR z marketingiem online. Podczas konferencji IAB HowTo: Digital PR – Nowy Wymiar Reputacji najlepsi branżowi eksperci opowiedzą m.in. jak zbudować strategię komunikacji, wykorzystując narzędzia digitalowe, jak współpracować z twórcami internetowymi i dziennikarzami oraz jak cyfrowa rewolucja wpłynęła na public relations. Wydarzenie odbędzie się 10 lutego w formie online.