Generacja post-WIMP wskaże kierunki rozwoju Internetu – wyniki badania
  • 0
  • 3
12.12.2012

Generacja post-WIMP wskaże kierunki rozwoju Internetu – wyniki badania

IAB Polska we współpracy z Laboratorium Interaktywnych Technologii w instytucie naukowym OPI oraz firmą badawczą Polskie Badania Internetu zrealizowało badanie aktywnych internautów, którzy korzystają z nowoczesnych urządzeń typu smartfon i tablet.

Informacje archiwalne dostępne są wyłącznie dla naszych subskrybentów

Zarejestruj się bezpłatnie, aby otrzymać dostęp do bazy ponad

50535 informacji, newslettera

oraz informacji handlowych m.in. o wydarzeniach branżowych, usługach czy produktach wspierających marketing.

Masz już konto? Zaloguj się

Stanisław

9 lat temu

Kwestii kilka...

Zastanawia mnie w jaki sposób dokładnie przydzielono badanych do jednej z grup - czy samo posiadanie urządzenia z ekranem dotykowym czyni post-WIMP'em?

Co właściwie oznacza "wykorzystują swój potencjał cyfrowy bardziej efektywnie" - sama 'częstość' użytkowania (a te dane prezentuje badanie) jest chyba słabym wskaźnikiem efektywności.

Jaka jest właściwie relacja między badanymi zmiennymi - z opisu badań można odnieść wrażenie, że "używasz ekranu dotykowego --> jesteś post-IMPEM --> więcej/'gęściej' korzystasz z sieci". Może po prostu ludzie wykorzystujący bardziej sieć są bardziej zainteresowani/skłonni do zakupu określonego typu urządzeń (dotykowych).
Wtedy niekoniecznie trzeba pisać szumnie o 'Generacji' zwłaszcza, że "wyników nie należy generalizować na populację polskich internautów ani Polaków".

12 grudnia 2012