Gang Swojaków rządził YouTube we wrześniu 2021
  • 3
  • 1
15.10.2021

Gang Swojaków rządził YouTube we wrześniu 2021

Gang Swojaków w zawrotnym tempie podbija polski YouTube, zajmując dwie czołowe pozycje wrześniowego zestawienia YouTube Ads Leaderboard. Podium zamyka zaś Media Expert z reklamą urodzinową.

We wrześniu zestawienie YouTube Ads Leaderboard zostało zdominowane przez pluszaki. Nowe zabawki Biedronki podbiły serca nie tylko kupujących, ale i użytkowników YouTube, którzy w ubiegłym miesiącu najczęściej oglądali spoty reklamowe właśnie z ich udziałem. Gang Swojaków nie tylko zabiera nas w podróż po Puszczy Białowieskiej i Słowińskim Parku Narodowym, ale też przekazuje pozytywne wartości, takie jak niesienie pomocy innym. Kolorowe reklamy zyskały uwagę zarówno najmłodszych, jak i starszych widzów. Oba spoty reklamowe „Gang Swojaków w Puszczy Białowieskiej niesie pomoc jeżykowi!” i „Gang Swojaków nad Bałtykiem” zostały przygotowane przez agencję kreatywną Duda Polska. Za zakup mediów odpowiada agencja mediowa Wavemaker Polska.

Z okazji 19. urodzin sieci elektromarketów Media Expert agencja Ambasada przygotowała spot reklamowy z udziałem Cleo „Świętujemy 19. urodziny Media Expert to you”. Piosenkarka w stroju nawiązującym do Marylin Monroe reklamuje urodzinową promocję, śpiewając „Happy Birthday”.

Przedostatnie miejsce na liście zajmuje zwycięzca lipcowego zestawienia YouTube Ads Leaderboard – reklama „Łowicz więcej warzyw” wyprodukowana przez Agencję 2012 we współpracy z domem mediowym Starcom.

Wrześniowe podsumowanie zamyka spot reklamowy Play. Tym razem to „Superpromocja w Play. Kup abonament ze smartfonem Motorola i odbierz drugi w prezencie” przyciągnęła uwagę widzów. Całość powstała we współpracy agencji kreatywnej Mediacom z agencją Grandes Kochonos.

O zestawieniu
YouTube Ads Leaderboard to comiesięczne zestawienie spotów reklamowych najchętniej oglądanych przez polskich internautów. Ranking pięciu filmów jest ustalany w oparciu o algorytm uwzględniający parametry zaangażowania widowni (czas oglądania, liczbę polubień i udostępnień filmu), liczbę obejrzeń oraz tego, jaka część filmu została obejrzana. Zestawienie przygotowywane jest przez polski zespół YouTube i dotyczy tylko klipów, które były elementami kampanii reklamowych w serwisie.

  • 1
Gang Swojaków

Gang Swojaków liderem zestawienia YouTube Ads Leaderboard we wrześniu

15 października 2021

  • 0
  • 4
  • 0
  • 0
  • 0
15.10.2021

Blockchain potwierdzi jakość polskiej żywności. Carrefour rusza z projektem paszportyzacji produktów spożywczych

W październiku w sklepach Carrefour pojawią się polskie ziemniaki marki własnej objęte technologią blockchain, która pozwala na prześledzenie procesów ich uprawy oraz pakowania. Sieć wprowadza takie rozwiązanie jako pierwsza firma z sektora spożywczego w Polsce, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów i rządowemu projektowi paszportyzacji polskiej żywności.