Galeria Plakatu AMS: rozstrzygnięto 23. edycję konkursu
  • 0
  • 6
11.12.2022

Galeria Plakatu AMS: rozstrzygnięto 23. edycję konkursu

Piotr Depta-Kleśta wygrał 23. konkurs Galerii Plakatu AMS. Oprócz tego wyróżnieni zostali: Máté Knapecz, Agata Piątkowska, Aleksandra Wojciechowska, Żaneta Żakowska oraz Magdalena Wosik, która otrzymała dodatkowo nagrodę specjalną mBanku. Zadaniem uczestników tegorocznej odsłony konkursu była interpretacja hasła „Najważniejszy projekt to Ty”.

Galeria Plakatu AMS jako temat swej tegorocznej edycji miała stwierdzenie: „Najważniejszy projekt to Ty – aby życie było bogatsze i pełniejsze, trzeba zacząć od rozwijania samego siebie”.

– Temat konkursu – że jestem własnym najważniejszym projektem – szczególnie urzekł mnie jako psychoterapeutkę – mówi jurorka konkursu, Katarzyna Miller. – Wraz z jurorami spieraliśmy się o ostateczny werdykt i wielką przyjemność sprawiło mi to, że do finału dostały się „nóżki”, czyli projekt Máté Knapecza. Plakat w uroczy sposób obrazuje, że lenistwo, luz, oddech i wytchnienie są niezbędne do budowania własnego projektu – dodaje.

Zwycięskie prace będzie można oglądać na citylightach AMS w całej Polsce w 2023 r. Nadzór nad prawidłowym przebiegiem konkursu sprawuje jego audytor – EY Audyt Polska. Partnerem głównym tej edycji Galerii Plakatu AMS jest mBank, partnerem merytorycznym – Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. Dodatkowo partnerem projektu zostało Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

– Po długiej, merytorycznej dyskusji wybraliśmy prace, które ilustrują temat edycji w sposób niejednoznaczny i skłaniający do refleksji. Podczas obrad jury doszliśmy do wniosku, że nie zawsze najlepszy graficznie plakat to ten, który najlepiej trafia w temat. Gratuluję zwycięzcy i wyróżnionym! – mówi Filip Tofil, juror i członek zarządu STGU.

  • 6
Piotr Depta-Kleśta – nagroda główna. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Piotr Depta-Kleśta – nagroda główna. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Aleksandra Wojciechowska – wyróżnienie. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Aleksandra Wojciechowska – wyróżnienie

Agata Piątkowska – wyróżnienie. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Agata Piątkowska – wyróżnienie

Máté Knapecz – wyróżnienie. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Máté Knapecz – wyróżnienie

Magdalena Wosik – wyróżnienie oraz nagroda specjalna mBanku. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Magdalena Wosik – wyróżnienie oraz nagroda specjalna mBanku

Żaneta Żakowska – wyróżnienie. Galeria Plakatu AMS – 23. edycja

Żaneta Żakowska – wyróżnienie

11 grudnia 2022

10 grudnia 2022

9 grudnia 2022