Fundacja Itaka współpracuje z graczami
  • 0
  • 1
12.08.2019

Fundacja Itaka współpracuje z graczami

Fundacja Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych została partnerem charytatywnego eventu speedrunningowego „Gramy szybko, pomagamy skutecznie”. Podczas wydarzenia prowadzona będzie zbiórka na rzecz organizacji.

Speedrunning to forma przechodzenia gier komputerowych w jak najkrótszym czasie, nierzadko z wykorzystaniem widowiskowych trików. Przez kilka dni speedrunnerzy z całego kraju zbierają się w jednym miejscu, by prezentować podczas transmisji na żywo w Internecie swoje umiejętności w najrozmaitszych grach. Jednocześnie komentują swoje poczynania i tłumaczą to, co dzieje się na ekranie.

Wydarzenie „Gramy szybko, pomagamy skutecznie” będzie trwało od 15 do 18 sierpnia w miejscowości Stróża (woj. łódzkie). Zmagania graczy będzie można śledzić na żywo m.in. na kanale Twitch.

Przez cały ten czas widzowie będą mogli wesprzeć finansowo Fundację Itaka – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Do tej pory odbyły się cztery edycje wydarzenia, z których wszystkie zebrane środki zostały przekazane na cele dobroczynne. Przez transmisje online przewijały się dziesiątki tysięcy unikalnych użytkowników.

Konto Fundacji Itaka będzie można zasilić m.in. za pośrednictwem serwisu PayPal. Dzięki wykorzystaniu tego narzędzia organizatorzy będą mogli na bieżąco śledzić stan otrzymywanych donacji oraz odczytywać dodawane do nich komentarze. Wpłat można dokonywać także za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

  • 1

9 sierpnia 2019

8 sierpnia 2019