Fundacja Gajusz rozpoczęła kampanię „Dzieci – śmieci”
  • 1
  • 2
27.04.2021

Fundacja Gajusz rozpoczęła kampanię „Dzieci – śmieci”

Do końca kwietnia łódzka Fundacja Gajusz prowadzić będzie kampanię społeczną „Dzieci – śmieci”, która porusza temat krzywdzonych dzieci. Przygotowane animacje pokazują szokujące, prawdziwe historie bicia i znęcania się nad najmłodszymi. Uświadamiają, jak wiele wsparcia potrzebują dzieci okrutnie doświadczone przez świat dorosłych.

Wizualnie kampania wykorzystuje animację i rysunek. Motyw przewodni to tonące dziecko, które, jak się dowiadujemy, tonie w morzu krzywd. W poprzednich kampaniach często wypowiadali się podopieczni fundacji. Tym razem jest inaczej, bo poruszane problemy są bardzo intymne i bolesne. Jednak pokazane w spotach historie Marysi, Damiana i Adasia wydarzyły się naprawdę.

Wierzymy, że pełna emocji, niezwykle poruszająca kreacja uwrażliwi społeczeństwo na potrzeby dzieci, które doświadczyły w życiu tak wiele zła, że niejeden dorosły nie zdołałby go udźwignąć. Zdecydowaliśmy się zrealizować ją pod kontrowersyjnym hasłem „Dzieci – śmieci”, by uświadamiać, jak wiele wsparcia potrzebują dzieci okrutnie doświadczone przez świat i dorosłych. Były bite, gwałcone, widziały za dużo: przemoc, krew, pornografię. Część została „tylko” opuszczona przez rodziców. Protestujemy w ich imieniu, bo skrzywdzone dzieci to nie śmieci – mówi Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz.

Fundacja od 1998 r. opiekuje się ciężko i nieuleczalnie chorymi maluchami. W 2018 r. stworzyła Centrum Terapii i Pomocy Dziecku i Jego Rodzinie Cukinia. W 2020 r. organizacja wsparła ponad 900 dzieci, które znalazły się w kryzysowej sytuacji. 520 z nich to właśnie pacjenci Cukinii, z których ponad 150 stanowiły dzieci wychowujące się poza rodzinami biologicznymi (w rodzinach zastępczych, domach dziecka).

Dzięki wsparciu zespołu profesjonalistów mają szansę na dobre życie. Ale bez pomocy sobie nie poradzą. Dlatego celem kampanii jest także zachęcanie do wspierania podopiecznych fundacji poprzez przekazanie 1% podatku.

Większość działań marketingowych w ramach kampanii „Dzieci – śmieci” Fundacja Gajusz prowadzi w kanałach internetowych. Spoty wyświetlane są w social media, na YouTube, w sieci wyszukiwania Google. W prowadzeniu kampanii Gajusza wspiera bezkosztowo Bluerank. W działania przy kampanii w agencji zaangażowani byli: Marta Wodzyńska (social ads specialist), Magdalena Urbańska (paid search executive), Aleksandra Lisiecka-Lenart (senior SEO analyst), Mariusz Woźniakiewicz (SEO executive) oraz Marta Markowska (marketing manager).

Kampania kierowana jest do szerokiego grona odbiorców. Gajusz uświadamia oraz uwrażliwia na szeroką skalę, bowiem problem jest ogólnopolski, a nie lokalny.

  • 2
Fundacja Gajusz rozpoczęła kampanię „Dzieci – śmieci”

Fundacja Gajusz rozpoczęła kampanię „Dzieci – śmieci”

Fundacja Gajusz rozpoczęła kampanię „Dzieci – śmieci”

27 kwietnia 2021